Úspěšně vybráno:

Pobyt v lázních pro Marečka

Vybráno 0 Kč 33 500 Kč
33 500 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
33 500 Kč
Průměrná výše daru
33 500 Kč
Nejvyšší dar
8 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pobyt v lázních pro Marečka

Vybráno 0 Kč 33 500 Kč
33 500 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
17. 8. 2022

Představení sbírky

Mareček je mimořádný čtyřletý bojovník, pro kterého si život připravil spoustu náročných překážek, s kterými však statečně bojuje a nevzdává se. Rodiče by mu rádi dopřáli pobyt v lázních, kde by mohl intenzivně rehabilitovat a posouvat se o další krůčky vpřed.

Komu pomůžeme?

Mareček je po transplantaci srdíčka, má silnou imunosupresi. Navíc má také silnou neutropenii (chybí mu část imunity – neutrofily). Takže se např. musí vyhýbat kolektivu bez respirátoru. 

Marečkovi v říjnu 2019 náhle po prodělané bronchitidě selhalo srdíčko. Nikdy nic nenasvědčovalo tomu, že má problém se srdíčkem, proto to byla pro rodinu o to větší rána a šok. Skončil se srdeční podporou v nemocnici a byl zapsán jako urgentní čekatel na transplantaci. Nebylo toho málo a během zápasení o život prodělal ischemii a krvácení do mozku, jehož následkem byla prakticky slepota a nemožnost ovládat ruce s nohy. Z toho důvodu byl Mareček vyřazen z transplantační listiny. Maminka za synem jezdila do nemocnice každý den.

Velkým úsilím, stimulací a cvičením se podařil malý zázrak, Mareček opět začal vnímat očičkama a používat více ručičky. Nohy moc používat nemohl, byl kvůli srdeční podpoře odkázán na postel. Byl proto opět zařazen na transplantační listinu. Mareček čekal na transplantaci 10 měsíců (a maminka s ním) v nemocnici. V srpnu 2020 se podařilo a přišlo nové srdíčko.

Poté mohli rodiče se synem konečně začít více cvičit, ale jen doma. Po transplantaci srdíčka měl Mareček opravdu velké dávky imunosupresiv, 6 měsíců tak musel být v izolaci. Když konečně velká izolace skončila, mohl začít cvičit naplno. Podařilo se mít 2× týdně hipoterapii a k tomu jednou týdně ambulantní neurorehabilitace.

Mareček začal opět používat nožičky, zkouší kroky, učí se sám jíst, pít, atd. Začal se posouvat dopředu, nyní je mentálně už opět na úrovni cca 2 letého dítěte. Fyzicky je na tom hůře, ale hlavní je, že se také posouvá kupředu, byť svým tempem. Je to skutečně velice statečný chlapeček, který si svůj život vybojovává každým dnem.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na zaplacení čtyř týdenního pobytu v Janských Lázních, do léčebny Vesna. Mareček zde byl již letos na jaře a posunulo ho to hodně dopředu.

Aby měl Mareček co nejvíce adekvátní dávku fyzioterapie, přikoupí si ještě další porci cvičení navíc. Tím, že se musí u Marečka opravdu dbát zvýšené opatrnosti a důkladnosti na hygienu (to se týká hlavně koupelny, kdy musí mít neustálý přístup k umyvadlu a sprše) a navíc maminka Marečkovi píchá injekce, které musí skladovat v lednici, převařovat neustále vodu k pití, atpod., potřebují v lázních pokoj s vlastním sociálním zařízením, lednicí na léky a varnou konvicí. Což znamená, že Marečkovi potřeby spadají do kategorie ubytování nadstandard. Aby mohl fyzioterapický pobyt v lázních absolvovat, musí si tedy připlatit ještě navíc za specifické vybavení na pokoji.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
33 500 Kč  •  17. 8. 2022 14:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat