Úspěšně vybráno:

Složili jste se na Pohlig ortézky pro Matýska

Vybráno 0 Kč 250 750 Kč
250 000 Kč
 -
13 dárců
Celkem se zapojilo
19 288 Kč
Průměrná výše daru
100 000 Kč
Nejvyšší dar
91 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na Pohlig ortézky pro Matýska

Vybráno 0 Kč 250 750 Kč
250 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Cholastova
Datum přidání
2. 3. 2023
Poslední aktualita

5. 6. 2023 10:55

Poděkování!!!

Naši milí a uzasni Dárci,velmi bych Vám tímto chtěla z celého srdce poděkovat za všechny příspěvky! Ani nevíte jak moc si toho vazime a nemám slov jak moc jste nám pomohli ..opravdu moc moc,moc,moc… ,moc  Všem děkuji! Díky Vám jsme mohli na příští týden zařídit první konzultaci na speciální ortezky v Německu! Matýsek nabírá síly a zlepšuje se v chůzi doma po návratu z lázní,každý den s ním cvičím ale chuze není vůbec stabilni díky kratší končetině po operaci kyčle…a dalším operacim, a slacham,je kolibava a ujde maximálně 4 kroky.....A Matýsek se každý den ptá kdy už pojedeme do Německa pro ortezky 😁 aby mohl už lítat pořádně prý 😁. Děkujeme moc za obrovskou pomoc!!!  Děkuji!jch

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Dobrý den, jsem maminkou 2 vážně nemocných chlapců. Mladší Matýsek ,5 let, trpí od narození vzácnou genetickou vadou Costello syndromem, s čímž jsou spojeny mnohočetné problémy – Matýskovi se zkracují šlachy na všech končetinách, jídlo bylo možno podávat jen speciální hadičkou zavedenou přes nosánek do žaludku atd.  Navíc u něj v 11 měsících propukla rakovina prostaty s následnou vyčerpávající a urputnou léčbou. Nyní po 4 letech jsme se víceméně zvládli poprat s většinou hlavních problémů a dotáhnout je do zdárného konce. Bohužel ale po několika prodělaných operacích achilovek a kyčlí dochází opět ke křivení všech končetin i přes neustálou každodenní domácí rehabilitaci a protahování. Jediná naše naděje jsou speciální ortézky pohlig v Německu na které nepřispívá pojišťovna. Tyto ortézy jsou přímo na míru a dokáží tento stav zvrátit ba co víc vyléčit…bohužel jejich pořizovací cena 250tis je pro nás nedosažitelná. Zároveň mi ale rve srdce aby kvůli tomu Matýsek skončil na invalidním vozíčku.

Komu pomůžeme?

Problém zkracování šlach u všech končetin se začal projevovat při onkologické léčbě, především při podávání 9 cyklu chemoterapii. Do té doby měl Matýsek všechny končetiny rovné. Onkologická léčba probíhala ve FN Motol a byla pro mě psychicky i fyzicky náročná. Každé ráno jsem s brekem opouštěla staršího syna s DMO který mě potřeboval a dojížděla za mladším Matýskem, který v té době byl na pokraji smrti. Postupně se s léčbou začal jeho beznadějný  stav výrazně zlepšovat, následovala operace vyjmutí zbytku nádorů a 25 cyklu ozařování. Bohužel na konci celé náročné léčby nám Matýska domu vrátili sice „zdravého“ ale nehybného malého človíčka se sondou na výživu v nosánku. V tu dobu mi bylo jasné že musím opravdu máknout jinak to vše skončí špatně. Začal mi každodenní domácí kolotoč jak se starším synem (který by bez pravidelného domácího cvičení přestal chodit), tak hlavně s Matyskem abych ho naučila nějakému pohybu a papat pusinkou, mluvit. Jezdila jsem jen občas na týdenní bloky neurorehabilitací a logopedické péče, kde jsem se vše učila jinak veškerá péče o obě děti pokračovala z důvodu úspory financí hlavně doma. Výsledkem bylo že ve 4 letech jsme Matýskovi vyndali definitivně z nosánku sondu a nyní nádherné papa, jídlo si sám kraji nožem a dává do pusinky. Mluví jak zdravě 5 leté dítě. Ve 4 letech jsme to dotáhli na chození za ručičku a 10 samostatných kroku bez držení. Bohužel ale jak začal chodit a vlivem používání nekvalitních českých ortéz došlo k 2 operacím achilovky a následnému vykloubení kyčelního kloubu. Matýsek je i přes veškeré negativní prognózy, šikovný chlapeček, který miluje lidi a děti a je neustále dobře naladěný. Vydřeli jsme toho spolu opravdu neskutečně moc svépomocí, ale ortézy jsou snad už nad moje síly…

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na nákup speciálních ortéz ve firme Pohlig Německu, která patří ke špičce v oboru. Ortézy jsou vyrobeny za spolupráce s fyzioterapeuty a lékaři a „ušitý“ přímo na míru dítěte! Bohužel jsme měli několik ortéz vyrobených v České republice a všechny prohloubily ortopedickou vadu a přispěly k ještě větší deformitě. Pokud bychom vybrali více peněz tak bychom Matýskovi nechali vyrobit ortézky i na horní končetiny. V opačném případě bychom nechali vyrobit ortézku jen na 1 dolní zkrácenou končetinu. Budeme Vám ale vděční za každý sebemenší příspěvek.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

5. 6. 2023 10:55

Poděkování!!!

Naši milí a uzasni Dárci,velmi bych Vám tímto chtěla z celého srdce poděkovat za všechny příspěvky! Ani nevíte jak moc si toho vazime a nemám slov jak moc jste nám pomohli ..opravdu moc moc,moc,moc… ,moc  Všem děkuji! Díky Vám jsme mohli na příští týden zařídit první konzultaci na speciální ortezky v Německu! Matýsek nabírá síly a zlepšuje se v chůzi doma po návratu z lázní,každý den s ním cvičím ale chuze není vůbec stabilni díky kratší končetině po operaci kyčle…a dalším operacim, a slacham,je kolibava a ujde maximálně 4 kroky.....A Matýsek se každý den ptá kdy už pojedeme do Německa pro ortezky 😁 aby mohl už lítat pořádně prý 😁. Děkujeme moc za obrovskou pomoc!!!  Děkuji!jch

30. 5. 2023 21:25

Matýsek má po rehabilitaci v Janskych Laznich

Dobrý den,s Matyskem jsme absolvovali 4 týdenní neurorehabilitacni pobyt v Janských lázních po sundání sádry, kterou měl nonstop od ledna. Domu již šel za ručičku a nyní chodí i par krucku sám. Ale vlivem všech deformit kulhá na 1 nožičku a chuze je nestabilní 

Chtěli bychom všem dárcům z celého srdce poděkovat,ani nevíte jak,úplně jsem dojatá že Matýskovi budeme moci dopřát nákladnou léčbu spojenou s výrobou flexibilních Pohlig ortez na míru v Německu. Za 2 týdny už máme termín na klinice v Německu a Matýsek se bude těšit z nových ortez které mu pomůžou v plnohodnotné chůzí,což by jinak nebylo možné. 

Děkujeme mnohokrát za vše!!!

26. 4. 2023 14:16

Matysek je již po operaci achilovy slachy

Matýsek je již po operaci levé nožičky a čeká ho intenzivní rehabilitace

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
42 000 Kč  •  26. 5. 2023 12:49
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  6. 5. 2023 22:23
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  6. 5. 2023 10:28
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  5. 5. 2023 12:43
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  1. 5. 2023 20:00
Laskavý dárce
500 Kč  •  1. 5. 2023 19:47
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  1. 5. 2023 19:36
DobroDárce
100 000 Kč  •  30. 4. 2023 13:23
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  29. 4. 2023 8:35
Štědrý dárce
100 000 Kč  •  27. 4. 2023 15:15
Velkorysý dárce
200 Kč  •  22. 4. 2023 12:43
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  19. 4. 2023 9:57
Štědrý dárce
150 Kč  •  6. 3. 2023 22:52

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat