Sbírka ukončena:

Pohon na invalidní vozík pro Viky

Vybráno 0 Kč 3 100 Kč
40 000 Kč
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
388 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pohon na invalidní vozík pro Viky

Vybráno 0 Kč 3 100 Kč
40 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Chris Viky Barošů
Datum přidání
30. 10. 2022

Představení sbírky

Pomozte Viky získat prostředky na elektrický pohon k invalidnímu vozíku a pomoci tak k více samostatnému životu s možnosti žít naplno a cestovat, či jezdit na výlety kde se momentálně nemůže dostat.

Komu pomůžeme?

Jmenuju se Viky, je mi 21 let a od dětství trpím deformací chodidel tzv. Lukovitá chodidla a kladívkové prsty. Nikdy jsem tak nemohl chodit delší trasy, nebo pořádně běhat. Během posledních čtyř let se ale můj stav postupně zhoršil, vyskytla se u mně trombofilní mutace, což je špatné proudění krve do končetin kvůli ucpávání cév, a tak se délka toho, kterou můžu ujít rapidně snížila a na většinu cest mě upoutala na invalidní vozík.  Většinu času se snažím žít samostatně a fungovat jako zdravý člověk, bohužel jsou ale situace, v kterých si nevím rady. Některé kopce nevyjedu, kvůli autismu mám však problém si říct o pomoc kolemjdoucích. Blíží se zima a s ní i sníh a v něm je to s vozíkem obtížné. S tím by mi ale mohl pomoct el. pohon. Nemám ale dostatek finančních prostředků a přesto, že mám invalidní důchod a práci, tak mi to nestačí. 
Rozhodil jsem se tedy požádat o pomoc právě vás, přesto, že vím, že jsou tady lidi, kteří pomoc potřebuji mnohem více. Nesmírně si vážím každé koruny..

děkuji moc. Viky 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Částka bude určená na el pohon k invalidnímu vozíku, popřípadě na lepší vozík, který zvládne i delší trasy. V případě vybrání výši částky bude částka  darování jiným vozíčkářům, kteří nemají dostatečné množství prostředku na lepší invalidní vozík. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  27. 12. 2022 15:06
Milý dárce
500 Kč  •  25. 12. 2022 23:42
Velkorysý dárce
200 Kč  •  25. 12. 2022 21:45
DobroDárce
600 Kč  •  23. 11. 2022 21:29
DobroDárce
300 Kč  •  11. 11. 2022 21:56
Laskavý dárce
600 Kč  •  10. 11. 2022 14:49
Velkorysý dárce
300 Kč  •  5. 11. 2022 19:40
Velkorysý dárce
300 Kč  •  2. 11. 2022 20:03

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat