Úspěšně vybráno:

Pomohli jste dětem a ženám z UA na přepravu a ubytování v ČR

Vybráno 0 Kč 14 708 Kč
od 7 dárců
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
2 101 Kč
Průměrná výše daru
5 008 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste dětem a ženám z UA na přepravu a ubytování v ČR

Vybráno 0 Kč 14 708 Kč
od 7 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Katarína Kryčfalušij
Datum přidání
1. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jsem manželka a matka čtyř dětí. Manžel je původem z Ukrajiny a velkou část rodiny má na Ukrajině. Proto se nás velmi dotýká aktuální válečný stav na Ukrajině. 

Komu pomůžeme?

Obrací se na nás mnozí lidé, kteří chtějí pomoci a nevědí jak. Na druhou stranu se na nás obrací lidé z Ukrajiny a chtějí poslat své děti a manželky do bezpečí do ČR. Proto zakládáme sbírku, aby byla transparentní a dostala se informace do širšího okruhu lidí. Část humanitární sbírky putuje na Ukrajinu, jako jsou obvazy, léky, deky aj.

Všichni uprchlíci se vyzvedávají na slovenských hranicích s Ukrajinou. Ubytovávají se u občanů Ukrajiny, trvale žijících v Čechách nebo v českých rodinách. Nicméně se začali využívat i komerční prostory jako jsou penziony, sportovní střediska aj., které jsou pro nás prozatím zadarmo.

Zde je naše FB skupinka: https://www.facebook.com/groups/2745145462454591

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na zaplacení nafty za převoz, ubytování a zajištění základních potřeb v ČR. Máme k dispozici byty, ale je potřeba je dovybavit. Utíkající si berou převážně jen doklady. Musíme jim zajistit oblečení, hygienické potřeby, kočárky a hračky pro děti atd. Každý příchozí musí mít zdravotní pojištění, které je potřeba zaplatit. Některé léky se ale stejně kupují, takže peníze budou použity i na ně. Následně se musí zajistit stravování. Než český stát vše převezme, je vše v rukou dobrovolníků a dárců. Předem moc děkujeme a sledujte nás i na FB.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
1 000 Kč  •  8. 3. 2022 22:38
Milý dárce
500 Kč  •  8. 3. 2022 19:05
Dárce, který je pro každou dobrost
3 000 Kč  •  7. 3. 2022 21:17
Milý dárce
5 008 Kč  •  3. 3. 2022 19:20
Laskavý dárce
700 Kč  •  3. 3. 2022 0:03
Dárce, který je pro každou dobrost
4 000 Kč  •  1. 3. 2022 23:11
Velkorysý dárce
500 Kč  •  1. 3. 2022 21:16

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat