Sbírka ukončena:

Pomoc pro Sebíka a Dominika

Vybráno 0 Kč 2 200 Kč
od 8 dárců
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
275 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
38 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro Sebíka a Dominika

Vybráno 0 Kč 2 200 Kč
od 8 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Anna Radušovska
Datum přidání
14. 10. 2022

Představení sbírky

Dobrý den. Chtěla bych se vám představit. Jmenuji se Anna je 54 let a s manželem Stanislavem, kterému je 62 let máme v péči dva vnuky. Ne v pěstounské péči ale jako 3. osoba. Jsme Slováci a do Česka jsme přijeli za prací. Jsme tady už 9 let. Dělali jsme oba ve fabrice. Sebíka máme od narození když ho máma nechala po porodu. Narodil se předčasně v 8 měsíci. Bojovali jsme. Když sem si ho brala domu z nemocnice vážil 2.10 kg. Bála jsem se ho chytit. Ale život šel dál. Když měl Sebík rok přestěhovala jsem se s ním do Česka za manželem a synem, Sebíkovým tátou. Chodili jsme do práce všechno bylo jak má. Zvládali jsme to. Pak si syn našel holku, která slíbila, že se postará o Sebíka, že děti má ráda a samé sladké řeči. Až nakonec se nastěhovala k nám a po delší době porodila Dominika, kterého nám pak taky nechala a odešla. Prosíme o pomoc musíme se vystěhovat z drahého nájmu do levnějšího, ale nemáme peníze na kauci a nájem. Bohužel manžel dělá sám. Já musela fabriku opustit kvůli dětem.

Komu pomůžeme?

Peníze prosíme ne kvůli sobě, ale pro naše milované vnuky. Pro Sebíka, kterému je 9 let a Dominika, kterému budou teď koncem října 4.  Musíme se přestěhovat do levnějšího nájmu, abychom to s manželem utáhli. Bohužel manžel dělá sám ve fabrice na 3 směny. Zvládá to jak se dá.  Je nemocnej, tak se snaží, kolik může. Plíce mu pracují jen na určitá procenta a k tomu náběh na astma. Já kvůli těm všem problémům skončila na psychiatrii ale díky Bohu už jsem se z toho dostala silou vůle, že musím tady být pro děti. Ve fabrice jsem na směny dělat nemohla, porotože neměl kdo hlídat děti. Práci si hledám. Nebojím se žádné práce . Ale když řeknu svůj věk a ještě že mám tak malé děti, tak je těžko práci si najít. Musím se věnovat dětem. Učit se Sebíkem. I když jsem Slovenka, musím zvládat učivo českého jazyka a dokonce i angličtinu, kterou neovládám. Ale jsem hrdá na Sebíka máme samé jedničky. Proto se omlouvám i tady za chyby když jsou z mé strany. Chceme dětem dát život a domov, který si zaslouží, aby netrpěli za chyby svých rodičů, který se dali na špatnou cestu. Cestu drog a alkoholu. Děti za rodiče nemůžou.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Pokud se najdou dobrosrdečný lidé a pomůžou nám, budeme vděčný z celého ❤️. Peníze by jsme použili na kauci, nájem, dětem na nějaké oblečení nakolik kluci rychlo rostou. Na věci do školy a snad by měli i hezké Vánoce s dědečkem a babičkou. I když mi oba říkají maminko. Mám je oba od malinka. Z celého ❤️ děkujeme za vaši pomoc, podporu a pochopení. ❤️❤️❤️

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
100 Kč  •  17. 10. 2022 20:57
Veronika
200 Kč  •  17. 10. 2022 8:27
Přeji hodně sil a štěstíčka 💖🍀
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  15. 10. 2022 10:52
Laskavý dárce
600 Kč  •  14. 10. 2022 18:01
Laskavý dárce
100 Kč  •  14. 10. 2022 17:28
Velkorysý dárce
100 Kč  •  14. 10. 2022 15:48
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 10. 2022 13:16
DobroDárce
300 Kč  •  14. 10. 2022 13:06

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat