Sbírka ukončena:

Pomoc s vybavením bytu pro Denisu a její děti

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
30 001 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
1 000 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc s vybavením bytu pro Denisu a její děti

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
30 001 Kč
Zakladatel
Denisa Putnokiová
Datum přidání
22. 4. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jmenuji se Denisa, jsem matka samoživitelka a je mi 33 let. Mám skvělé čtyři děti Žanetku (5 let), Alexe (8 let), Adámka (10 let) a Martina (15 let). V létě jsme se museli odstěhovat z našeho pronajatého bytu, protože se ho majitel rozhodl rekonstruovat. Jelikož jsem neměla mnoho finančních prostředků, musela jsem jít i s dětmi bydlet do Azylového domu, ze kterého se nyní začínáme stěhovat a mít tak opět své pevné a rodinné zázemí. Již 7 měsíců bydlím se svými čtyřmi dětmi Žanetkou, Alexem, Adamem a Martinem v Azylovém domě.  

S čím potřebujeme pomoct?

Momentálně jsem nám s dětmi našla byt, kam se začínáme stěhovat. Byt je však vybaven zcela základním vybavením jakým je kuchyň se sporákem a dále koupelnou a wc. Pracuji jako uklízečka na zkrácený úvazek, momentálně jsem však dlouhodobě na nemocenské dovolené kvůli zdravotním potížím se zády. Dále pobírám částečný invalidní důchod a přídavky na děti. Výše mých příjmů se pohybuje okolo 16.000 Kč. Z těchto příjmů poplatím co mohu a na naspoření většího množství peněz mi mnoho nezbývá. Za poslední půl rok jsem zvládla naspořit 8.500 Kč. Ty jsem teď použila na zaplacení nájmu v novém bytě. Z mé rodiny a přátel mi bohužel nikdo pomoci nemůže. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze by mi pomohli vybavit náš nový byt. Jelikož tam opravdu nic kromě kuchyně, sporáku, koupelny a wc není, hrozí, že teď budeme s dětmi nějaký čas spát i jíst na zemi. Pro mě je nejdůležitější nábytek pro děti. Moc proto prosím o finanční pomoc na postele, jídelní stůl se židlemi a třeba také nějakou levnou pračku a ledničku. Vše ostatní si již časem a postupným šetřením zvládnu dokoupit sama. Momentálně by nám opravdu moc pomohlo toto nejdůležitější vybavení. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  7. 6. 2022 19:55

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám