Pomoc Šárce k autu

Vybráno 0 Kč 2 107 Kč
250 000 Kč
47 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
Simona Vondráčková
Datum přidání
15. 3. 2023

Představení sbírky

Šárka je moje malá ségra, která má od malinka složitý život. V roce ji diagnostikovali epilepsii, později se k tomu přidala i těžká mentální retardace. Šárka je doslova závislá na pomoci rodičů. Nyní se rodičům rozbilo auto a bohužel na nový není, auto potřebují k dopravě ségry k doktorům, do školy a nebo za nějakým dobrodružstvím.

Komu pomůžeme?

Šárce byl tehdy rok, kdy ji byla zjištěna epilepsie. Celou dobu jsme si mysleli, že má „pouze“ nějaké tiky, ale po podrobnějším vyšetření se zjistila epilepsie. 6 týdnů ležela s mamkou v Motole, kde ji prakticky úplně resetovali mozek. Učila se znovu sedět, mluvit atd. Byla prakticky opět jako novorozeně. Pustili je domu na Vánoce, ale i tak to byli velmi smutný Vánoce. Ségra jen seděla a koukala skrze nás. Na nic nereagovala. Postupem času se kvůli tomu resetování mozku opozdil i vývoj. Po různých vyšetření a hlídání vývoje se zjistila těžká mentální retardace. Ségra je závislá na rodičích. Sama si nedojde pomalu ani na wc. Do školy musí vždy s někým, protože nemá vůbec orientaci kde je ona a kde je škola nebo domov. Mamka díky tomu ukončila práci a nyní je doma na ZTP\P. Dnes je Šárce 12 let, ale odpovídá na 5ti leté dítě. Učí se psát, číst a počítat jako by byla teprve v první třídě.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Kdyby se povedlo a částka se vybrala, bylo by to našim na auto, aby mohla ségra k doktorům pohodlněji (do teď jezdila vlakem), mohla v klidu do školy a občas za nějakým dobrodružstvím. Kdyby se částka nevybrala celá, pořídilo by se nějaké levnější. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
10 Kč  •  17. 3. 2023 13:43
Laskavý dárce
600 Kč  •  16. 3. 2023 16:19
DobroDárce
506 Kč  •  16. 3. 2023 10:11
Laskavý dárce
500 Kč  •  16. 3. 2023 10:09
Velkorysý dárce
491 Kč  •  16. 3. 2023 9:34

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Dárce, který je pro každou dobrost
10 Kč  •  17. 3. 2023 13:43
Laskavý dárce
600 Kč  •  16. 3. 2023 16:19
DobroDárce
506 Kč  •  16. 3. 2023 10:11
Laskavý dárce
500 Kč  •  16. 3. 2023 10:09
Velkorysý dárce
491 Kč  •  16. 3. 2023 9:34

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám