Sbírka ukončena:

Pomozme Daniele k samostatnosti

Vybráno 0 Kč 8 711 Kč
69 900 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
1 452 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
90 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme Daniele k samostatnosti

Vybráno 0 Kč 8 711 Kč
69 900 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Rehabilitační centrum Sarema, SAREMA LIBEREC s.r.o.
Datum přidání
8. 9. 2022

Představení sbírky

Daniela je usměvavá mladá slečna s vrozeným zdravotním handicapem, který ji upoutal na invalidní vozík. Daniela střídavě tráví svůj život doma s maminkou a v Jedličkově ústavu v Liberci. „Daniela se snaží pohybovat sama na mechanickém invalidním vozíku a v podstatě jí „nejlépe“ pracuje pravá ruka, pro kterou má přizpůsobené i ovládání mechanického vozíku“ popisuje maminka Zdena.

Komu pomůžeme?

Daniela v Jedličkově ústavu bydlí ve skupinovém bytě, kde je kladen důraz na nácvik  větší sebeobslužnosti a praktických dovedností v běžném životě. Největší překážkou je pro ni ale nepohyblivost. Proto Danda navštěvuje rehabilitace v neurorehabilitační klinice Sarema, aby se jí povedlo více rozpohybovat a zapojit ruce do každodenních činností. „Jsem přesvědčená, že tato terapie zlepší její celkové držení těla, uvolní spasmy a posílí svaly. Pokud by se podařilo Dandu rozpohybovat, měla by hodně ulehčený život a nácvikové bydlení by možná pro ni mohl být takový restart v jejím životě a naděje na samostatnější život a třeba někdy ……snad…..samostatné bydlení s dopomocí při hygieně, vaření, doprovodu aj. “ uvádí maminka Zdena

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané finanční prostředky budou využity na úhradu intenzivních rehabilitací na neurorehabilitační klinice Sarema Liberec. „Tyto, tolik potřebné, rehabilitace bohužel zdravotní pojišťovny nehradí, a proto volím tuto formu získání financí, abych mohla dceři alespoň trochu ulehčit život“ doplňuje maminka.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
1 000 Kč  •  1. 12. 2022 21:13
Kaca
300 Kč  •  8. 11. 2022 22:51
Držím palce ať všechno Danielce vyjde 🍀
Dobrosrdečný dárce
5 000 Kč  •  18. 9. 2022 10:03
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  18. 9. 2022 10:02
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  16. 9. 2022 6:37
Laskavý dárce
1 111 Kč  •  15. 9. 2022 16:14

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat