Sbírka ukončena:

Pomozte nám zabezpečit Ukrajinské děti

Vybráno 0 Kč 1 150 Kč
od 3 dárců
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
383 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte nám zabezpečit Ukrajinské děti

Vybráno 0 Kč 1 150 Kč
od 3 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kantorová Lucie, Petr Kantor
Datum přidání
21. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Dobročinnou sbírku určenou výhradně pro ukrajinské děti a matky v nouzi organizují Petr a Lucie Kantorovi.

Komu pomůžeme?

Dne 9.března jsme se rozhodli pomoci 19-ti rodinám v celkovém počtu 54 osob, převážně matky s dětmi, které museli opustit svoji zemi a hledají v beznaději pomoc a podporu u nás. Nevím jak ostatním, ale mě s manželkou svědomí a lidská slušnost nedovolí se k těmto neúplným rodinám, jejichž otcové bojují za svoji zemi, odvrátit zády a poslat je do tělocvičen, jen proto že nemají peníze a stát s velkou pravděpodobností mnoho nepřispěje. Proto jsme se rozhodli převzít náklady spojené nejen s ubytováním, ale i se stravováním a tyto budeme financovat z vlastních zdrojů. Pokusíme se jim rovněž pomoci se začleněním do společnosti, zajištěním pracovních příležitostí a také následnou repatriací. Nikdy jsme nebyli příznivci migračních vln a nikdy jsme je nepodporovali, ale když před vámi stojí Ukrajinská matka v domácích papučích, v rukou 2 děti s tím že to je vše co má, že jí zbylo jen to co má na sobě, nemá kam jít, nemá nic… Nemůžu prostě jinak… I za tu cenu že všechny náklady poneseme sami… Bohužel náklady jsou velmi vysoké a naše možnosti dosti omezené. Proto se na vás obracíme s prosbou o pomoc. Budeme moc rádi, když nás v tom nenecháte a dle svých možností, nás finančně podpoříte

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finanční prostředky budou použity pro:

– zajištění ubytování, stravy, ošacení a základních hygienických potřeb

– začlenění do společnosti

– zajištění pracovních příležitostí

– repatriace 

Prioritou je pomoc při návratu na Ukrajinu u všech u kterých to bude možné a ve chvíli kdy to bude možné. 

Ne všichni budou mít to štěstí a budou mít kam se vrátit. Nikdo ani neví jak dlouho to bude trvat. Ale chceme pomoci i s následným návratem a případnou obnovou jednotlivých domovů.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
450 Kč  •  19. 4. 2022 16:54
Milý dárce
500 Kč  •  4. 4. 2022 0:11
Štědrý dárce
200 Kč  •  22. 3. 2022 23:57

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat