Sbírka ukončena:

Pořízení speciálního invalidního vozíku

Vybráno 0 Kč 200 Kč
150 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
200 Kč
Průměrná výše daru
200 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pořízení speciálního invalidního vozíku

Vybráno 0 Kč 200 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Václav Stehlík
Datum přidání
13. 5. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Sbírku organizuji sám za sebe.

Je mi 57 roků, jsem po infarktu, který jsme dostal den před dovršením 45 narozenin. Po něm jsem dostal plný invalidní důchod. V roce 2016 jsem dostal mozkovou mrtvici a zůstal ochrnutý na  levou polovinu těla.

Zasažena je i řeč. Jsem odkázaný na pomoc druhých, protože jsou věci, které nezvládám (hygiena, toaleta, příprava jídla, uložení na lůžko). Po různých nemocnicích a LDN jsem strávil 17 měsíců, ale dokázal se vrátit do života, i když jsem přišel o zdraví, manželku i děti, který si zvykli, že už jim nemohu pomoci ani poradit.

Komu pomůžeme?

Chtěl bych být nápomocen každému, komu nevadí moje horší komunikace aspoň radou. Podle lékařů to mám v hlavě v pořádku, jen je potřeba to srovnat. Je těžké, když nemohu k někomu dojet a nabídnout aspoň své vlastní zkušenosti, protože bylo málo věcí, co jsem neuměl. Teď si připadám úplně zbytečný člověk. Na nový invalidní vozík mám nárok, až za dva roky a stejně bude zase těžký, ale zaplat pán Bůh za něj, aspoň budu moci být trochu mobilní, jenže stále budu muset být jen okolo bytu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Přál bych si pořídit pořádný invalidní vozík, který bych mohl ovládat jednou rukou.

Dostal jsem od zdravotní pojišťovny sice speciální vozík, jenže je na mně dost těžký, takže raději nikam nejezdím. Navíc je nekvalitní. Sice mohu poprosit pečovatelku, jenže mi je trapně, když vím jakou musí vynaložit sílu, aby utáhla vozík a mně. 

Opravdu kvalitní a lehký invalidní vozík stojí od 100 000,- výš a to si nemohu dovolit.

Pokud by se, díky dobrosrdečnosti, podařilo vybrat dostatečné množství peněžitých darů, rád bych si ještě pořídil nějaký pohon k zakoupenému vozíku. 

V opačném případě, pokud se nepodaří vybrat dostatek peněz, tak  budu dál oslovovat dobré lidi o jakýkoliv finanční dar, abych si mohl pořídit kvalitní a lehký vozík. 

Moc děkuji! 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
200 Kč  •  31. 5. 2022 13:36

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat