Sbírka ukončena:

Víkendový pobyt pro děti – prevence násilí ve vztazích

Vybráno 0 Kč 20 930 Kč
25 000 Kč
 -
38 dárců
Celkem se zapojilo
551 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
91 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Víkendový pobyt pro děti – prevence násilí ve vztazích

Vybráno 0 Kč 20 930 Kč
25 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Charitní sdružení Děčín, z.s.
Datum přidání
22. 5. 2023
Poslední aktualita

21. 7. 2023 10:03

Prevence násilí ve vztazích – víkend pro děti

…děkujeme všem, kteří nás do teď podpořili v našem projektu „Prevence násilí ve vztazích“. Prodlužujeme sbírku o další měsíc a věříme, že se nám s vaší pomocí podaří uskutečnit tento úžasný projekt a děti ze sociálně slabých rodin tak budou moci projekt absolvovat.

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Charitní sdružení Děčín nabízí kvalifikovanou a diskrétní pomoc občanům děčínského regionu, kteří se nacházejí v obtížné životní situaci. Poskytuje sociální služby, které pomáhají uživatelům tyto obtíže překonat a seberealizovat se. Provozujeme občanskou poradnu, podporujeme možnosti pozitivních změn v rodinách s dětmi prostřednictvím své asistenční služby, v rámci doprovázení osob pečujících usilujeme o to, aby osoby pečující měly podmínky pro zvyšování kvality péče o svěřené dítě, a zároveň, aby děti měly v náhradní rodině zajištěné prostředí pro svůj co nejlepší vývoj.

Prostředky ze sbírky potřebujeme na zajištění víkendového pobytu prevence násilí ve vztazích, který je určen pro 15–18 dětí ve věku 12–16 let ze sociálně znevýhodněného prostředí. jedná se o klienty naší sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, děti vytipované OSPOD nebo z nízkoprahových zařízení pro děti a mládež. Tento pobyt probíhá o víkendu na začátku října (pravděpodobně 6.-8. 10. 2023)

Víkendový pobyt Prevence násilí ve vztazích proběhne letos již po osmé. Po prvních ročnících ve Starých Splavech a Srbské Kamenici jsme nakonec zakotvili v penzionu U Skály v Kytlicích, který poskytuje pro tuto aktivitu perfektní zázemí (ubytování, celodenní stravování, prostory pro program a možnost volnočasového vyžití) a zároveň jsou provozovatelé tolerantní ke specifikům naší cílové skupiny, takže nedochází ke konfliktům.

Program zajišťujeme ve spolupráci s Centrem krizové intervence Spirála v Ústí nad Labem, která má dlouholetou zkušenost s lektorskou činností pro děti a mládež. Ta zajišťuje odbornou část programu v rozsahu 10 hodin – zážitkově pojatý program zaměřený na posílení sebevědomí dětí, zvýšení jejich citlivosti na to, co je ve vztazích přípustné a co ne a vybavení dětí znalostmi, jak si v situacích, kdy se jich násilí dotkne, poradit. Program je uzpůsobován potřebám konkrétní skupiny, ale pokrývá oblast vztahů v rodině, s vrstevníky i oblast partnerských vztahů. Vedle toho mají děti zajištěný další volnočasový program zaměřený na hry a pobyt v přírodě. Pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí je tento program velmi přínosný. Často pocházejí z prostředí, kde je násilí určitou normou a nemají dobře vyvinutou citlivost, aby rozeznaly rizikové situace. Zároveň mají omezené dovednosti situace, kde se násilí objevuje, řešit – obvykle umí reagovat opět jenom násilím. Mívají nižší sebevědomí a sebedůvěru, neumějí se v komunikačních situacích zdravě prosadit, dívky si pak často volí násilnické partnery. U dětí, které programem projdou, vždy i s odstupem času vnímáme posun v chování a vnímání sebe sama. K tomu přispívá i prostředí, ve kterém program probíhá. I když se nejedná o mimořádně luxusní penzion, tak pro mnoho dětí je vytopený pokoj s vlastní postelí a koupelnou s teplou vodou něčím, co výrazně přesahuje jejich běžnou životní úroveň. Pro část z nich je tento zážitek motivací k získání kvalifikace a zaměstnání, protože by v budoucnu takhle chtěli také bydlet. Přispívá to také k tomu, že je pro ně celý pobyt mimořádnou událostí a tím se i lépe fixují získané dovednosti.

Bohužel se dlouhodobě potýkáme s tím, že dokážeme bez problému pokrýt náklady na lektory a organizátory volného času dětí, ale náklady přímo na pobyt dětí (cestu, ubytování a stravu) se nám pokrýt nedaří, protože to ve většině projektů není uznatelný náklad.

Časový harmonogram: květen 2023: zajištění ubytování (zaplacení zálohy), detailní domluva o programu s CKI Spirála

červen – září 2023: výběr účastníků, vyplnění přihlášek, případně informační schůzka

říjen: realizace pobytu a jeho zhodnocení, příprava vyúčtování

Použití příspěvku: dvě noci s plnou penzí pro děti + 1 noc s plnou penzí pro odborné lektory programu a cesta dětí vlakem do a z Kytlic, přeprava zavazadel z nádraží (bohužel část dětí vždy dorazí se zavazadly, která se různě rozpadají a nedají se nést)

Komu pomůžeme?

Na víkendový pobyt se těší děti ze sociálně slabých rodin a děti z pěstounských rodin. Děti budou mít nabitý program celý víkend, budou ubytováni v penzionu s plnou penzi, pro většinu dětí takovýto víkend bude naprostou novinkou.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze použijeme na cestu vlakem z Děčína do obce  Kytlice a zpět. Tou nejdůležitější složkou je zaplacení víkendového pobytu v penzionu u Skály, kde budou děti ubytované. Děti budou mít v této ceně zaplacené jídlo. Sobotní večer bude patřit opékání buřtů a povídání si u ohně. Pro většinu dětí je tento víkendový pobyt nádherným zážitkem.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

21. 7. 2023 10:03

Prevence násilí ve vztazích – víkend pro děti

…děkujeme všem, kteří nás do teď podpořili v našem projektu „Prevence násilí ve vztazích“. Prodlužujeme sbírku o další měsíc a věříme, že se nám s vaší pomocí podaří uskutečnit tento úžasný projekt a děti ze sociálně slabých rodin tak budou moci projekt absolvovat.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
600 Kč  •  4. 8. 2023 15:35
Milý dárce
300 Kč  •  4. 8. 2023 15:34
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  4. 8. 2023 15:33
Velkorysý dárce
200 Kč  •  4. 8. 2023 15:32
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  4. 8. 2023 15:32
Velkorysý dárce
300 Kč  •  4. 8. 2023 15:31
Milý dárce
600 Kč  •  4. 8. 2023 15:31
Milý dárce
300 Kč  •  4. 8. 2023 15:31
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  4. 8. 2023 15:30
Štědrý dárce
800 Kč  •  4. 8. 2023 15:30
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  4. 8. 2023 15:30
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  4. 8. 2023 15:29
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  4. 8. 2023 15:29
Štědrý dárce
500 Kč  •  4. 8. 2023 15:28
Štědrý dárce
500 Kč  •  4. 8. 2023 15:28
Laskavý dárce
300 Kč  •  4. 8. 2023 15:28
Milý dárce
300 Kč  •  4. 8. 2023 15:28
Dárce, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  4. 8. 2023 15:28

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat