Pomozme Štěpánkovi zvládat základní úkony samostatně

Vybráno 1 300 Kč
50 000 Kč
Podpořte tuto sbírku.
Přispět
Tvůrce
Lenka Vaňková
Datum přidání
25. 2. 2020

Štěpánek se od malička potýká s velkou řadou nemocí (dříve například problém s příjmem potravy, hypotonie, oční postižení, těžká mentální retardace, atypický autismus aj.) Ale i přes veškeré životní překážky se s osudem pere. Nyní nás Štěpánkova maminka kontaktuje s prosbou o financování synových rehabilitací. Štěpánek je potřebuje, aby byl jednou schopný se o sebe sám postarat v chráněném bydlení, až mamince dojdou síly.

Komu pomůžete?

Štěpánek je téměř jedenáctiletý chlapec, který žije s maminkou a svým starším bratrem ve Slaném. Od raného dětství je léčen pro centrální svalovou hypotonii (ochablé svalstvo), atypický autismus, oční vadu a autozonálně dominantní retardaci 5. typu.  

Proto je pro něho nezbytně nutné intenzivně cvičit, a tím ochablé svalstvo posílit, a zlepšit tím též mentální stránku, aby se mohl posunout více dopředu. 

V necelém roce si rodiče vyslechli verdikt, že je téměř nereálné, aby se Štěpánek posadil, zvedl, natož aby se postavil na vlastní nožičky a chodil. S tímto verdiktem se ale maminka Lenka nechtěla smířit, a tak začali několikrát denně cvičit, mnohdy byli na pokraji svých sil, absolvovali dvakrát do roka lázeňské pobyty v lázních Teplice, a malé pokroky se dostavily. Rodičům vzplanula naděje na zlepšení. Štěpánek je narozen ve znamení lva a neustále svou bojovnost dokazuje.

Při lázeňské péči mu maminka vždy připlácela speciální terapie v kosmickém oblečku, které nebyly hrazeny z pojištění. Ve většině případech se na financování této terapie podílely i nadace, spolky či drobní dárci, kteří moc přáli rodině, aby se Štěpánek postavil na vlastní nohy a udělal první své kroky.

Díky velké vůli, oddanosti a vytrvalosti se to opravdu podařilo, a Štěpánek krátce po svých pátých narozeninách začal poznávat svět z úplně jiného pohledu.

V srpnu 2019 poprvé navštívili terapii pro rozvoj jazykových a komunikačních schopností. Po vstupním vyšetření a zvážení, zda by i tato terapie byla pro Štěpánka vhodná, sdělili lékaři mamince:

Štěpán je velice šikovný, do konce roku bude vyjadřovat svá přání pomocí obrázků.

Pomozme Štěpánkovi zvládat základní úkony samostatně

Na co budou peníze ze sbírky použity?

Stále však je co zlepšovat, a tak se maminka začala poohlížet po komplexní péči, která by Štěpánka posunula ještě dál. V prosinci 2018 objevila stránky kliniky ATC a začala si zjišťovat možnosti, jak se na kliniku dostat.

Po prvním setkání na klinice se objevila naděje, že by se mohlo zadařit najít podpůrné terapie, které by Štěpu posunuly dále, a rodina by byla opět o krok blíže k jejich společnému snu, čímž je Štěpánkova samostatnost a soběstačnost.

Maminka pro Štěpánka potřebuje komplexní péči v ATC klinice v Praze. Tato léčba má výsledky jen tehdy, pokud se pobyty opakují a mozek si je zapamatuje. 

Bohužel stojí třítýdenní kúra 50 000 Kč, ve kterém není započítán balíček ergoterapie a oxygenoterapie, logopedie, rozvoj jazykových a komunikačních schopností apod. www.atc.life/cenik

Maminka Štěpánka říká: 

Vím, že z mého chlapečka nikdy nebude génius, mým cílem je docílit alespoň částečné sebeobsluhy, aby se jednou mohl například v chráněném bydlení o sebe postarat, až mně na to síly a zdravotní stav stačit nebudou.

 

Pomozme Štěpánkovi zvládat základní úkony samostatně

Poslední příspěvky

  • 1 000 Kč 29. 3. 2020 8:16
  • 100 Kč 24. 3. 2020 12:55
  • 100 Kč 4. 3. 2020 19:12
  • 100 Kč 25. 2. 2020 21:18

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku.

Přispět

Jak Donio funguje?

1
Sbírku můžete založit pro sebe nebo pro někoho, kdo ji potřebuje.
2
Pusťte se do založení sbírky, stačí vyplnit jednoduchý formulář.
3
Sbírka běží, dejte o ní vědět světu. Pošleme vám tipy, jak na to.
4
Po ukončení sbírky vám odešleme 100 % vybrané částky.

Chcete založit sbírku? Víte o někom, komu bychom mohli pomoci?

Napište nám