Sbírka ukončena:

Kyslíková terapie pro Nikoláska

Vybráno 0 Kč 700 Kč
31 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
350 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
20 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Kyslíková terapie pro Nikoláska

Vybráno 0 Kč 700 Kč
31 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Eliška Holomková
Datum přidání
17. 10. 2022

Představení sbírky

Nikolásek se narodil jako zdravé dítě, je z dvojčat, má o minutu mladší sestru Emily. Nikolásek je usměvavý chlapec, který má rád dřevěné vkládačky, pohádky a hudbu. Nikymu je pět let, před nedávnou dobou mu byl diagnostikovaný dětský autismus. Z počátku to pro nás nebylo vůbec lehké, jelikož chvíli po jeho narození začaly první zdravotní komplikace a Nikoláska čekalo spoustu vyšetření a pobyt v nemocnici. Až po čtyřech měsících jsme dostali Nikyho zpět domů a začala intenzivní práce na jeho rozvoji. Momentálně nás nejvíce trápí to, že Niky velmi špatně spí. Zjistila jsem, že na všechny tyto problémy by Nikymu mohla pomoci kyslíková komora. Vzhledem k tomu, že je zapůjčení této komory finančně náročné, tak jsme se obrátili na tuto nadaci. 

Komu pomůžeme?

 Nikolásek se narodil jako zdravé dítě, je z dvojčat, má o minutu mladší sestru Emily. Niky byl více plačtivý, slýchali jsme ale, že je to normální. Poté nám začalo být divné, že Niky pořád spí a málo pije mlíčko. Po pár dnech se Niky přestal hýbat, lékařka nás poslala ihned do nemocnice. V nemocnici ho stabilizovali, první co se zjistilo bylo, že má špatné srdíčko. Následoval převoz do Ostravy, kde úplně přestal papat, musel být krmen sondou a potřeboval kyslík. Následovaly další vyšetření a odběry a genetické testy, lékař nás sdělil, že to nevypadá dobře, měli podezření na MSA, to se nakonec nepotvrdilo.  Lékaři mu nedávali velkou šanci na přežití, ale Niky je velký bojovník a po čtyřech měsících jsme si ho mohli vzít domů. Zpočátku bylo velmi těžké se o něho starat, moc jsme toho nevěděli, ale vše jsme se postupně naučili. Začali jsme rehabilitovat a pomalu se vše zlepšovalo. Niky začal chodit, naučil se jíst, ale po mentální stránce to stále nebylo dobré. Niky byl často agresivní, nevrlý a nemluvil. Poté jsme dostali kontakt na ranou péči, která nám velmi pomohla, především s komunikací. Další série vyšetření poukázala na dětský autismus. Momentálně nás nejvíce trápí Nikyho nespavost a záchvaty vzteku a agrese. Zjistila jsem informaci, že těmto dětem velmi pomáhá kyslíková terapie. Vzhledem k tomu, že je to nákladná léčba, jsme se obrátili na tuto nadaci. Je pro nás důležité udělat pro Nikyho maximum a zkvalitnit mu život. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze chceme využít na kyslíkovou terapii, její zapůjčení a instalace je pro nás finančně náročná. Zapůjčení kyslíkové terapie na měsíc vyjde na 31000 Kč. Proto jsem se obrátili na tuto nadaci, jelikož chceme udělat pro Nikoláska maximum. Moc děkujeme za finanční podporu. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
200 Kč  •  25. 10. 2022 10:33
DobroDárce
500 Kč  •  24. 10. 2022 16:45

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat