Život a zdraví pro zapomenuté Rumuňáčky

Vybráno 0 Kč 2 600 Kč
100 000 Kč
51 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
Heart for Romanian dogs z.s.
Datum přidání
24. 11. 2022

Představení sbírky

Organizace Heart for Romanian dogs z.s. (Srdcem pro rumunské pejsky) pomáhá pejskům v nouzi v Rumunsku. Zaměřuje se na řešení situace přímo na místě, prostřednictvím maximální možné podpory tamních kvaltiních psích záchranářů a soukromých azylů. Ti svou činnostÍ nejen zachraňují pejsky, ale rovněž působí osvětově na místní. A zároveň organizace realizuje vlastní kastrační program (stovky vykastrovaných psů ročně). 
Do Rumunska koná spolek osobně každý měsíc, někdy vícekrát za měsíc, dobročinné výpravy s materiální pomocí, financuje kastrace, veterinární a provozní náklady azylů. Rovněž se finančně podílí na výstavbách či opravách soukromých útulků, aby mohly zachraňovat a pečovat o co nejvíce psů. Azyly tam jsou ohromné. Aktuálně pomáhá v sedmi azylech po velké části Rumunska, kde je celkem neuvěřitelných 1 500 pejsků v nouzi!
Jejich obrovským snem je  změnit krok po kroku celý rumunský psí svět k lepšímu. 

Komu pomůžeme?

Rumunští záchranáři, s nimiž organizace spolupracuje, jsou úžasní lidé. Pomáhají v zemi, kde jsou většině lidí pejsci v nouzi zcela lhostejní. V zemi, kde neexistují dárci finanční ani materiální pomoci, nemají žádné dobrovolníky, nadšené pejskaře, ani podporu médií či jakýchkoliv tamních projektů, jako je tomu běžně u nás. Jsou zcela závislí na pomoci ze zahraničí. Přesto pro pejsky dýchají a dělají pro ně maximum. Nezřídka na úkor vlastní rodiny a zdraví.


Do svých azylů přijímají pejsky často v šíleném stavu: zraněné po nehodách či dokonce po napadení člověkem, podvyživené, s tumory, parvovirózou, začervené, s agresivními průjmy či kožními parazity, ochrnuté, feny zničené porody atd.
Přesto vše neváhají o jejich životy bojovat. Někdy se to podaří, jindy ne. Ale naději a hlavně šanci si zaslouží každý nemocný či zraněný pejsek.  Obzvláště štěňátka, která jsou nacházena vyhozená běžně podél silnic, bývají velice zubožená a náklady na záchranu jejich životů jsou enormní.
V Rumunsku, které je ke psům tak kruté, je však takovéto smýšlení učiněný zázrak a dává hafanům naději do budoucna. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky proto půjdou na financování veterinárních nákladů rumunských azyláčků.  Čím více financí se z této sbírky získá, tím více bude možné zachránit životů, uzdravit nemocných či zraněných psů, či je ochránit preventivně před onemocněními.
A tedy ve výsledku zamezit zbytečnému psímu utrpení v situacích, kdy peníze na léčbu v Rumunsku chybí. 
Každý zachráněný psí život se totiž počítá!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  2. 12. 2022 18:09
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  30. 11. 2022 21:32
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  27. 11. 2022 20:48
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  26. 11. 2022 18:34

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

DobroDárce
300 Kč  •  2. 12. 2022 18:09
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  30. 11. 2022 21:32
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  27. 11. 2022 20:48
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  26. 11. 2022 18:34

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám