Neurorehabilitace pro Amálku a hokejový den

Amálčiny problémy nastaly hned po narození, kdy ji lékaři museli tzv. rozdýchávat. Její nemoc je jednou z několika vzácných dědičných metabolicích poruch. Bohužel na intenzivní neurorehabilitace, které jí pomáhají, pojišťovna nepřispívá. Peníze jsou tak šancí na to, že bude jednou Amálka samostatně chodit. 

Komu pomůžete? 

Amálku poslala paní doktorka v jejím roce a půl na vyšetření, při kterém se zjistilo, že má vrozený CDG syndrom 1a, vzácnou a nevyléčitelnou metabolickou poruchu, jejíž průběh a léčba jsou velmi individuální.

Aby se tělo mohlo dál vyvíjet a fungovat, potřebuje rehabilitaci. Jenže na intenzivní neurorehabilitace, které jí pomáhají, pojišťovna nepřispívá. Proto jsme se rozhodli pomoci a s námi i Rytíři Kladno v rámci založení vlastní nadace Knights Foundation.

Spolu s vámi a Rytíři Kladno pomáháme Amálce získat peníze na potřebnou intenzivní neurorehabilitaci, která jejímu tělu pomáhá vyvíjet se a fungovat. Čím se liší od ostatních terapií?

„Zejména intenzitou. Snažíme se vytvořit nová nervová spojení v mozku, protože pohyb u těchto dětí nevzniká přirozeně. Ve vývoji takto nemocných dětí nedochází k tomu, že si samy přijdou na to, jak si mají stoupnout nebo jak mají lézt. Proto je to musíme naučit. Děláme to tak, že intenzivně opakujeme cvičení, čímž spojení vytváříme znovu a znovu. Potřebujeme, aby byl určitý pohyb vytvořený tisíckrát, aby k propojení spojů došlo. U zdravých dětí k tomu dochází přirozeně bez cvičení, bohužel děti jako Amálka musí makat, aby se posouvaly,“ říká Lucie Chlebovská, Amálčina fyzioterapeutka.

Amálce jsme již společně přispěli na první rehabilitaci. Cvičení jí zatím moc pomáhá, už umí sama sedět, lézt, vytáhne se do stoje a úplnou novinkou je, že jde do vzpřímeného kleku. Sbírku jsme zatím neukončili, protože chceme pomoci i s další návaznou rehabilitací na podzim tohoto roku. Pomůžete nám?

Co můžete získat?

Kladenští Rytíři se svojí nadací Knights Foundation nabízejí jednomu z dárců, který Amálce finančně pomůže, osobní setkání. Jeho součástí bude prohlídka stadionu, podepsaný dres, lístky na zápas a podtrženo sečteno nezapomenutelný zážitek nejen pro hokejového fanouška.

Jak to funguje

1
1. Potřeba

Donio vybere osobu nebo organizaci, která potřebuje pomoc

2
2. Příspěvek

Donio společně s vámi vybere peníze na konkrétní účel

3
3. Pomoc

Zakoupíme produkt nebo službu, kterou osoba/organizace potřebuje

4
4. Setkání

Z přispěvatelů vylosujeme 1-5 osob, kteří zažijí setkání s patronem sbírky

Vlož a vyhraj

Další akce Donio

Zkvalitněte život Andrejce a užijte si snídani s Klusovými

Přispěním na kočár a úpravu koupelny ulehčíte život nejen těžce postižené Andrejce, ale i její starostlivé mamince, pro kterou je péče o dcerku velmi náročná.

Ulehčete poslední dny pacientů a setkejte se s Helenou Třeštíkovou

Zajistěme sestřičkám a pečovatelkám z Hospice sv. Zdislavy mobilní zvedák, který zdůstojní manipulaci s pacienty se značně omezeným pohybem.

Za asistenta pro Vláďu nabízí Bára Hrzánová setkání

Atrofik Vláďa má spoustu snů, které by si v ústavu nemohl splnit. Pomozme mu na cestě za svobodou, složme se mu na asistenta.