Dobrovýzva ukončena:

Kiwi.com for Píďa

Vybráno 0 Kč 8 800 Kč
od 10 dárců
Kiwi.com for Píďa
10 dárců
Celkem se zapojilo
880 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Kiwi.com for Píďa

Autor
Milan Seitler
Datum přidání
26. 4. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

This is Píďa. Píďa has FIP disease. Because of the disease he was almost put to sleep but luckily a lovely girl named Lucie got to save him. Lucie wanted to save him because she knew FIP can be cured. It requires an expensive treatment but it can be done. Lucie is already taking care of several cats and does a lot to help dozens of other. Not only it takes a lot of time and effort but it also takes a lot of money. And that’s why Lucie is asking for financial help. I do not personally know her but I really admit all the things she does for little helpless balls of fur and that’s why I decided to share her story. I’m personally going to donate some money and I’m asking for you to consider doing the same. It doesn’t have to be much, even a 100 CZK or 200 CZK is better then nothing. If 30 people send 200 CZK it’s already a nice amount of money. All the money will be used for the treatment of Píďa and if any money is left, Lucie will donate them to my favorite cat shelter Opuštěné kočičí tlapky. Please join me in helping Lucie and let’s give Píďa a chance to live his happy life.


Představení sbírky

Zdravím všechny, kterým není lhostejný život nemocných, bezprizorních, týraných a opuštěných zvířat.🤍

Jmenuji se Lucka, pracuji jako zdravotní sestra a ve svém volném čase se již několik let ve spolupráci s útulky, právě o tato zvířata starám a následně se jim snažím najít stálý domov, kde jim vynahradí všechno to špatné, co se jim do té doby přihodilo.❤️‍🩹

Tentokrát se ke mně dostal kocourek Píďa, který by bez pomoci, které se mu na poslední chvíli dostalo, už nežil. 💔

Komu pomůžeme?

Píďa celý svůj život žil na vesnici se svojí paničkou, jako napůl venkovní a napůl domácí kocour. Byl spokojený, zdravý a moc hodný. To se ale změnilo v únoru letošního roku, kdy Píďovi začalo být zle. 
Začalo se mu zvětšovat bříško, zežloutl, přestával jíst, pít a byl méně aktivní. Jeho panička tak s pomocí nejbližší rodiny vyrazila s kocourkem na blízkou veterinu, kde si ale nevěděli rady, kocourka nevyšetřili pořádně a pouze mu nasadili antibiotika. Poprvé zde zaznělo podezření na diagnózu FIP, bohužel s mylnou informací, že tato nemoc je NELÉČITELNÁ a neexistuje tak jiná možnost, než eutanázie. Píďu si panička vzala domů, kde se ale jeho stav stále více a více zhoršoval. Bylo třeba kocourka vzít na pořádnou kliniku, kde by udělali celkovou diagnostiku a zjistili, co se opravdu děje. Bohužel, Píďova panička si to vzhledem ke svému vysokému věku a financím nemohla dovolit. 
Píďu tak nevyhnutelně čekala poslední injekce.
Naštěstí se do celé situace vložila její rodina, konkrétně vnučka, která vložila příspěvek s žádostí o pomoc na Facebook. 
A tak jsem se o kocourkovi Píďovi dozvěděla já…

Bohužel se nenašel nikdo další v okolí, kdo by byl ochotný kocourkovi pomoci a jeho stav se každou minutou zhoršoval. Okamžitě jsem tak pro něj i přes to, že se kocourek nacházel 3 hodiny cesty ode mě, vyrazila a vzala ho na veterinární kliniku, kde konečně proběhla pořádná diagnostika a diagnóza FIP se bohužel potvrdila…Kocourkovi v tento moment už selhávaly orgány a měl nesnesitelné bolesti.
Protože mi ale prošlo rukama už několik kočiček s touto diagnózou věděla jsem, že tím nic nekončí, právě naopak! 

V ČR je toto onemocnění bohužel stále často považováno za nevyléčitelné, smrtelné a spousta veterinářů tvrdí, že léčba neexistuje. Denně je díky tomu spousta kočiček zbytečně připravena o život. Kromě toho, že je již legální léčba v ČR dostupná-bohužel pouze v Praze, u jediné veterinářky v celé Republice a stojí cca 80000, existuje i léčba v zahraničí, jejíž cena v posledních letech prudce klesla.(Začínalo se v průměru na 60000, nyní se pohybuje u cca 3 kg kočičky, při léčbě bez komplikací, do 20000). S touto léčbou mám bohaté zkušenosti a díky ní teď několik kočiček, které se ke mně dostaly po té, co jim byla nemoc diagnostikována a měly být uspány, žijí dlouhý, spokojený život, zcela zdravé, ve svých nových domovech.🤍

I přes to, že na několika veterinárních klinikách Píďu důrazně doporučili uspat a tvrdili, že nemá šanci, neváhala jsem ani chvíli a zahájili jsme léčbu. Čekalo nás tak minimálně 84 dní léčby-konkrétně každodenních aplikací injekcí, které je třeba při tomto onemocnění absolvovat. 
Vzhledem k tomu, že onemocnění bylo v pokročilém stádiu, Píďa se mi v noci zhoršil.💔 Nemohl dýchat, naříkal bolestí a díky velikosti bříška, které měl plné tekutiny, si nedokázal ani sednout, nebo lehnout. Okamžitě jsem s ním musela vyrazit na pohotovost, kde jsem spolu s ním strávila celou noc a Píďovi se musela akutně odsát část tekutiny z dutiny břišní, protože mu natlačila všechny orgány do hrudníku a Píďa se dusil. Dostal léky na bolest a zůstal několik dní hospitalizovaný na kyslíku.
Bohužel, jakoby už tak nebyly veškeré náklady za veterinu a samotnou léčbu dost vysoké, zjistilo se, že díky tomu, v jak pokročilém stádiu onemocnění je, Píďovi léčba nezabírá tak, jak by měla a je třeba navýšit dávku. Ampulka, která stála  cca 550 kč a měl ji na 4 dny, tak už vystačila pouze na den a půl. Každý týden mě tak POUZE injekce stály cca 2200 kč.😓

Po navýšení dávky se začal Píďův stav lepšit a protože je to bojovník, po pár dnech jsem si ho vezla zpět domů.🤍Před 4 týdny se k vážnému onemocnění přidal těžký zánět močového měchýře. Píďovi se během pár hodin zvětšilo bříško, přestal čurat, jíst, pít, měl bolesti a muselo se tak opět vyrazit na pohotovost. Byl mu zaveden močový katetr, propláchl se mu močový měchýř, byl napojený na infuze, dostal antibiotika, léky od bolesti a já doufala, že se brzy vše vrátí do normálu a my budeme moct pokračovat v klidu v léčbě. 
po náročném týdnu, během kterého se povedlo Píďovi 2× močový katetr i přes veškerá opatření vytáhnout, se stabilizoval a opět se nám povedlo ho dostat z nejhoršího.

11. 4. to byly 2 měsíce, co mám Píďu u sebe. Po celou dobu hradím veškerou veterinární péči, krmivo, stelivo, doplňky a léčbu, kterou zajišťuji a každodenně aplikuji. Máme za sebou několik akutních výjezdů na veterinu, vyšetření, hospitalizací. To vše mě již stálo několik desítek tisíc. K tomu všemu mám momentálně v péči i další 2 kočičky se stejnou diagnózou, u kterých stejně tak, jak je tomu u Pídi, hradím léčbu ze svého. Taky sraženého a postřeleného kocourka, který je bohužel FIV pozitivní(kočičí HIV). Momentálně taky odchytávám na několika místech bezprizorní kočičky ke kastraci a několik z nich mám v dočasné péči. To vše ve spolupráci se soukromým útulkem, který bohužel díky množství nemocných kočiček, které má teď v péči, nedostatku financí a jarnímu návalu koťat, která se do útulku dostanou po té, co se najdou opuštěná/vyhozená, nemá kapacitu se kocourka ujmout a zaštítit tak jeho léčbu.

Běžně tak nežádam o pomoc, ale tentokrát to jinak s Píďou nezvládneme.

Přestože si kromě svojí práce, ve které trávím 12 hodin denně, snažím přivydělat jak se dá, protože veškeré moje finance jdou do péče o Píďu a další zvířata, které mám v péči, zdaleka to v tento moment nestačí.

Na několika veterinárních klinikách stále dlužím velké částky a před sebou máme ještě minimálně měsíc léčby a několik dalších vyšetření.😓

S Píďou je to stále jako na houpačce. Každé zlepšení střídá další a další problém. V tento moment je ale o 100% lepší, než tomu bylo na začátku. Tekutina z bříška mizí, krevní testy se vrací do normálu, Píďa se mazlí, žere, pije..

Já to s ním nevzdám a věřím, že z něj brzy bude zdravý, vděčný kocourek, který bude žít ještě spoustu let spokojený, ve svém domově.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Prosím tak za něj. Kdo dočetl až sem a koho Píďův příběh nenechal chladným stejně, jako mě. Kdo může postrádat pár korun, které ale můžou pro Píďu znamenat celý život…❤️‍🩹

Budeme vám oba vděční za jakýkoli finanční příspěvek, který bude využitý na úhradu nákladů za veterinární ošetření. 🙏🏻

Pokud by se vybralo víc, než by bylo potřeba, nebo léčba nedopadla, veškeré vybrané penízky budou poslány na účet útulku a budou použity na jiná zvířátka v nouzi.🕊️

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  15. 5. 2023 13:15
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  2. 5. 2023 16:38
Štědrý dárce
200 Kč  •  30. 4. 2023 15:24
Velkorysý dárce
500 Kč  •  28. 4. 2023 16:12
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 4. 2023 17:53
Eduardo
600 Kč  •  26. 4. 2023 13:31
😻
Laskavý dárce
600 Kč  •  26. 4. 2023 13:29
DobroDárce
5 000 Kč  •  26. 4. 2023 12:07
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  26. 4. 2023 11:31
Germi
200 Kč  •  26. 4. 2023 11:18
Diky za pomoc kocickam

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.