Úspěšně vybráno:

Složili jste se na rehabilitace pro Štěpánka

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
10 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na rehabilitace pro Štěpánka

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
30. 5. 2022

Představení sbírky

Štěpánek se narodil jako na první pohled zdravé miminko. Časem však rodiče zjistili, že není všechno v pořádku a jeho vývoj začínal být čím dál tím více zpomalený. Po rozsáhlých vyšetřeních se jejich obavy bohužel potvrdili a Štěpánkovi byla diagnostikována úplná agenezi corpus callosum a odchylky v rýhování šedé kúry mozkové. Následovala doplňková vyšetření včetně vyšetření lékařské genetiky, která měla pomoci objasnit příčinu této mozkové chyby. Ukázalo se, že Štěpánek má velice vzácný syndrom terminální delece dlouhého raménka 1. chromozomu. 

Nyní již osmiletý Štěpánek chodí do speciální základní školy a potřeboval by finanční příspěvek na neurorehabilitace, které mu pomáhají.

Komu pomůžeme?

Sbírkou pomůžeme rodičům malého Štěpánka, pro které je hrazení rehabilitací velkou finanční zátěží. Ve speciální škole, kterou navštěvuje, bohužel rehabilitaci nenabízí a zdravotní pojišťovna na takovou rehabilitaci přispívá jen velmi málo. Finance půjdou na čtyřtýdenní rehabilitační terapii, kterou Štěpánek na specializované klinice podstoupí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na neurorehabilitace pro Štěpánka. Konkrétně na jejich absolvování na
neurorehabilitační klinice v rámci čtyřtýdenní terapie v rozsahu 2 hodiny denně. Kromě rehabilitací samotných si musí rodiče sami zaplatit i např. ubytování, stravu či dopravu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
30 000 Kč  •  30. 5. 2022 15:30

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat