Sbírka ukončena:

💙Terapie pro Matyáška s autismem a hyperaktivitou💙

Vybráno 0 Kč 300 Kč
200 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
100 Kč
Průměrná výše daru
100 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

💙Terapie pro Matyáška s autismem a hyperaktivitou💙

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Karina Nytrova
Datum přidání
25. 4. 2023

Představení sbírky

Matyášek se narodil v roce 2019 spolu se svým dvojčetem, sestrou  Natálkou ♥️💙 Obě děti se narodily zdravé a bez komplikací, okolo 2. roku jsme u Matyáška začali pozorovat odlišnosti ve vývoji, stále nemluvil, nenavazoval oční kontakt, byl hyperaktivní, nechápal ,,co se po něm chce" absolvovali jsme ,,kolečko" doktorů (neurologie,foniatrie,klinický psycholog,psychiatr,logoped.) Nakonec byl Matyáškovi diagnostikován autismus, retardace a hyperaktivita. Vybrané peníze bychom využili na hippoterapie, senzomotorickou integraci a případně i hyperbarickou komoru ,pokud by nějaké peníze zůstaly chtěla bych synovi koupit světelné optické vlákna a prvky do dětského pokojíku ve stylu snoezellen, jelikož ho tyto zrcadla, světýlka, bubliny a vodní válce…uklidňují 🙂(bohužel jsou tyto produkty dost drahé a z rodinného rozpočtu na to nezbývá)

Komu pomůžeme?

Matyášek je velmi milý a empatický chlapeček, má rád lidi…jen to neumí dát najevo ,,pro nás správným způsobem "

když se se svou sestrou -dvojčetem Natálkou narodili, bylo vše v pořádku, nikdo neví, ani nám nedokázal říct co se s Matym stalo ,najednou jako by byl jinde…nenavazoval oční kontakt, nechtěl si hrát, většinu dne jen skákal na gauči nebo běhal a nebo měl záchvat vzteku…jednu dobu i kousal ostatní …teď už vím, že to bylo a je z neporozumění.

Matyášek nemluví a nerozumí slovům, neukazuje na věci, takže je velmi těžké zjistit co chce...většinou mě jen tahá za tričko a vzteká se, proto chceme vyzkoušet hyperbarickou komoru která má příznivý vliv na činnost mozku.

Matyášek papá pouze rukama a jen suché jídlo, je stále na plenkách a v tomto by mu pomohla senzomotorická integrace, s hyperaktivitou a celkovým zklidněním by mohla pomoci hippoterapie a uklidňující světelné prvky v pokojíčku.🙂

Velmi si přejí rozumět svému synovi, a vím že on si to přeje taky, ať už se domluvíme jakkoliv hlavně že nějak🍀🍀🍀

Záchvaty vzteku a vše okolo vznikají z nepochopení, nedorozumění se, pro dítě /člověka to je velmi těžké když neumí nebo nemůže říct co potřebuje, co ho trápí, co si přeje, atd…proto se na tom snažíme stále pracovat a věřím že senzomotorická integrace a hyperbarická komora v rozvoji pomůže, hippoterapie a světelné efekty a zrcadla do pokojíku zase pomůžou Matyáška zklidnit a zaujmout jeho pozornost, jelikož si Maty nehraje jako zdravé děti měl by v této terapii a těchto produktech pro něj i ,,svou hru" zájem a zábavu 🙂💙

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze použijeme na

senzomotorickou integraci a hyperbarickou komoru ( chceme navštěvovat světlo autismu- modrá hříva, kde je komora k dispozici) případně pronajmout komoru domů, aby ji Máty mohl využívat denně.

Hipoterapie, které Matyáškovi pomohou se zklidněním, navíc má rád zvířata a přírodu, takže tato terapie pro něj bude i zábava🙂

V případě že by se vybralo dostatek peněz použili bychom je na koupi zrcadel, optických vláken a vodního válce do dětského pokoje, kde bychom vytvořili takový odpočinkový koutek, který by využíval Máty spolu se sestrou Natálkou a konečně by trávili čas a zájem o tyto věci i společně 💙💙

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
100 Kč  •  22. 6. 2023 13:49
DobroDárce
100 Kč  •  19. 6. 2023 9:29
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  25. 4. 2023 15:45

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat