Sbírka ukončena:

Terapie pro soběstačnost Mikuláška

Vybráno 0 Kč 67 500 Kč
86 000 Kč
 -
65 dárců
Celkem se zapojilo
1 038 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
122 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Terapie pro soběstačnost Mikuláška

Vybráno 0 Kč 67 500 Kč
86 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lukáš Adamčík
Datum přidání
19. 2. 2023
Poslední aktualita

28. 6. 2023 14:45

Poděkování

Naše sbírka již byla ukončena. Nebyla sice vybrána cílová částka a na pejska už nám tyto finance, bohužel, stačit nebudou, ale i přesto nám zajistí další potřebné terapie. Pomohlo nám mnoho lidí, kteří Mikyho znají, ale i ti, kteří si náš příběh jen přečetli a chtěli nám pomoci. My si toho velmi, velmi vážíme a ze srdce děkujeme. Jste všichni úžasní!!!! Nejde slovy vyjádřit, co pro nás Vaše pomoc znamená. Děkujeme, že lidé jako Vy, tady ještě jsou.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení rodiny

Dobrý den,


jsme 6 členná rodina. Kromě Mikuláše, kterému zde žádáme o dar, máme ještě čtyřletou dceru Violet a starší sourozence Filipa a Michaelu. Miky je naše 6. leté vytoužené dítě, které se mohlo narodit až po 7.pokusu umělého oplodnění, kdy už jsme nevěřili, že je něco takového vůbec možné. Pak se stal zázrak a Mikulášek se nám narodil. Mikulášovi byl tento rok diagnostikován dětský autismus, vůbec nemluví, rozumí jen naučeným jednoduchým větám typu chceš pít, jíst, jít ven, atd. a je na nás plně závislý. Vadí mu hodně lidí v malém prostoru, tzn. obchody, domácí oslavy, křik, a pláč. Dochází do Speciální školky v Novém Jičíně. Ve volném čase navštěvuje ergoterapeutickou ambulanci Senza Space v Novém Jičíně – tyto rehabilitace jsou nákladné, ale doufáme, že nám pomohou v rozvoji komunikace a soběstačnosti našeho Mikuláše.

Nakupujeme nejnovější pomůcky(jakékoliv nám doporučené, které by mu mohly pomoci v jeho rozvoji, např. hračky Montessori). Podáváme mu doplňky stravy na podporu vývoje mozku a celkově na podporu vnímání. Spolupracujeme s centrem ranné péče Matana, která nám hodně pomáhá, vozí pomůcky, hračky a radí nám, jak postupovat ve výchově Mikuláška. V současné době zvažujeme ještě i ABA terapie. Bohužel zjišťujeme, že naše finanční zdroje nestačí, tak se snažíme najít další možnosti, jak mu pomáhat i nadále, protože bez naší pomoci to Mikulášek nezvládne.

Komu pomůžeme?

Mikulášek je krásný chlapeček, miluje přírodu, fascinuje ho voda a oheň. Vůbec nekomunikuje, potřebuje neustálý dozor a proti dětem jeho věku je na úrovni max 2 let. Do jeho 2 let se vyvíjel úplně normálně, fyzicky i mentálně. Pak nás začal ignorovat, přestal žvatlat, uzavřel se do sebe, nezajímal se o lidi, už si nehrál, pouze házel věcmi o zem nebo s nimi točil,  běhal místností tam a zpátky, třepal rukama a křičel…, celé hodiny.  Nemohli jsme najít nic, co by ho  zabavilo, co by se mu líbilo. Jediné, o co stál bylo jít ven, ale tam měl tendence všechno ochutnávat a pít. Bylo nám hrozně. Měli jsme pocit, že nám někdo vyměnil dítě. Začali jsme to řešit s naší dětskou lékařkou, ale bylo nám řečeno, že to nevadí, že máme počkat, že má čas. Byli jsme na neurologii, ale tam nic nenašli. Viděli jen to, že se s Mikym nedá nijak spolupracovat.

Byli jsme na logopedii, asi 2×, ale řekli nám, ať přijdem, až se naučí sedět tu hodinu u stolečku…Naše psycholožka nám taky nijak zvlášť nepomohla. Pokaždé nás na schůzce dusila 2 hodiny, bez výsledku a nakonec stejně nic neurčila ani neporadila…a Miky tam v prostoru 2×2 metry lezl doslova po stropě. Měli jsme pocit, že to nikdo nechce řešit, tak jsme si začali hledat informace sami. Asi v Mikyho 3 letech jsme si našli organizaci Matana, která pomáhá rodinám s takovými dětmi. Všechno nám pozjišťovali, začali k nám dojíždět, pracovali s Mikym. Konečně jsme měli pocit, že vše není ztracené...,že to někoho zajímá. Doporučili nám právě ergoterapie, nejdřív v Arcadě v Hranicích a nyní v Senza Space v Novém Jičíně. Moc mu pomáhají, začal si díky nim všímat věcí a lidí kolem sebe, např. zjistil, že fouká vítr, hýbou se stromy, svítí slunce,… , že existují hračky…že kolem něj prošel pes, protože dřív by si nevšiml ani slona. Podařilo se nám ho trochu probudit a chtěli bychom v tom pokračovat, ať už není tak uzavřený ve svém světě. Zaznamenali jsme velký pokrok a jsme nadšení a šťastní. Tyto terapie probíhají tak, že prostřednictvím smysluplného zaměstnávání usilují o zachování a využívání schopností jedince pro zvládání běžných denních, pracovních, zájmových a rekreačních činností u osob s různým typem postižení. Využívají specifické metody a techniky, nacvičují konkrétní dovednosti a učí se přizpůsobit jakémukoliv prostředí. V současné době chodí Miky celý týden od 8–14,30 do Speciální školky v Novém Jičíně. Když přijde domů, musíme mu vymyslet program, takže stavíme bunkry, hrajeme na bubínky, posloucháme hudbu, která ho velmi uklidňuje, hážeme si s balónem. Když má ale špatnou náladu, tak je hodně těžké ho něčím zaujmout. Většinou to nejde. Pak jen háže věcmi a křičí.

Jezdíme také s Mikuláškem do Prahy na aminokyselinovou léčbu, po které nám příjde klidnější a míň roztěkaný. Je to však obrovský zásah do rozpočtu. Absolvovali jsme laserovou terapii v Brně, která nás také velmi finančně vyčerpala. Jezdili jsme do Centra terapie autismu v Ostravě, kde jsme prošli taky několika terapiemi a kde nás naučili, jak mu lépe porozumět. Každý týden si Miky projde min. jednou terapií a my pořád hledáme něco, co by mu mohlo pomoci. Pojišťovna však tyto terapie neproplácí ani na ně nijak nepřispívá, takže všechno financujeme sami. Proto Vás tímto žádáme o pomoc, abychom mohli Mikymu pomoci v dalším rozvoji, aby prožil život, jaký si zaslouží! Byly nám doporučeny další typy terapií, které bychom mohli absolvovat, ale víme, že už je finančně nezvládneme.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na úhradu terapií v Senza Space v Novém Jičíně, kde máme zatím nejlepší výsledky. Pořád věříme, že uslyšíme: ,,mami, tati„, že nás obejme a třeba jen zopakuje úsměv. Za celý jeho život jsme se snažili najít a vyzkoušet všechno, na co jsme narazili, aby Miky mohl žít co nejhodnotnější život. Po dokončení těchto terapií, bychom chtěli vyzkoušet ještě ABA terapii v Ostravě, která je zaměřená na redukování ,,nevhodného“ chování a jeho nahrazování ,,správným" chováním. Toto se docílí intenzivním cvičením a neustálým opakováním. Byla nám velmi doporučována naší psychiatričkou. To ovšem obnáší, že bychom museli projít spoustou placených kurzů, abychom se naučili, jak s Mikym pracovat i v domácím prostředí, aby tato terapie byla co nejúčinnější. Zkrátka, pořád hledáme a zkoušíme. Budeme rádi za jakoukoliv pomoc a když se podaří vybrat peníze navíc, chtěli bychom Mikymu koupit psa, na kterého velmi dobře reaguje a který by mu mohl být věrným a chápajícím přítelem.

Moc Vám všem děkujeme.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

28. 6. 2023 14:45

Poděkování

Naše sbírka již byla ukončena. Nebyla sice vybrána cílová částka a na pejska už nám tyto finance, bohužel, stačit nebudou, ale i přesto nám zajistí další potřebné terapie. Pomohlo nám mnoho lidí, kteří Mikyho znají, ale i ti, kteří si náš příběh jen přečetli a chtěli nám pomoci. My si toho velmi, velmi vážíme a ze srdce děkujeme. Jste všichni úžasní!!!! Nejde slovy vyjádřit, co pro nás Vaše pomoc znamená. Děkujeme, že lidé jako Vy, tady ještě jsou.

20. 5. 2023 13:47

Prodloužení sbírky

Dobrý den,

prodlužujeme sbírku z důvodu nevybrání cílové částky, abychom Mikymu mohli zaplatit všechny lekce ergoterapie, které mu velmi pomáhají a díky kterým se znatelně zlepšuje.

Děkujeme za podporu Adamčíkovi

23. 4. 2023 9:12

Poděkování

Děkujeme všem, kteří myslí na našeho Mikuláška a kteří přispěli na terapii – velmi si toho vážíme.

5. 3. 2023 9:58

Poděkování dárcům

Děkujeme za Vaši projevenou přízeň. Nečekali jsme, že tolik z Vás zajímá příběh našeho Mikuláška. Věříme, že se částka podaří vybrat a Mikymu tím pomůžeme k lepšímu životu. Nedá se vyjádřit, jak moc Vám děkujeme.

22. 2. 2023 22:16

Poděkování

Během pár dnů je Vás přes 10, co jste podpořili naši sbírku. Moc Vám všem děkujeme za podporu. Velmi nás to potěšilo. Když to tak půjde dál, za chvilku bude částka vybrána. Ještě jednou, ze srdce Vám děkujeme.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Adam a Terka z Kateřinic
2 000 Kč  •  20. 6. 2023 16:19
Hodně zdraví Mikuláškovi 🥰
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  19. 6. 2023 21:04
DobroDárce
600 Kč  •  9. 6. 2023 13:08
Václav Podstavek
1 500 Kč  •  2. 6. 2023 21:20
Buďte zdraví.
Milý dárce
300 Kč  •  2. 6. 2023 7:48
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  20. 5. 2023 14:02
Martina
3 382 Kč  •  19. 5. 2023 12:40
🍀
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  19. 5. 2023 7:10
DobroDárce
2 000 Kč  •  18. 5. 2023 20:44
DobroDárce
2 000 Kč  •  23. 4. 2023 23:11
Velkorysý dárce
300 Kč  •  15. 4. 2023 8:27
DobroDárce
5 000 Kč  •  14. 4. 2023 22:34
Velkorysý dárce
300 Kč  •  13. 4. 2023 10:33
Laskavý dárce
200 Kč  •  12. 4. 2023 16:25
Naďa Michálková
1 000 Kč  •  4. 4. 2023 7:56
Moc ti Mikulášku přeji uzdravení a taky toho pejska!!!
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  30. 3. 2023 9:53
DobroDárce
300 Kč  •  16. 3. 2023 16:47
Štědrý dárce
100 Kč  •  15. 3. 2023 13:45
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  14. 3. 2023 7:16
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  13. 3. 2023 9:29
Štědrý dárce
5 000 Kč  •  11. 3. 2023 23:05
Andrea Bajnarová
513 Kč  •  10. 3. 2023 23:03
Posílám 13. 🍀 Nosí mi štěstí a věřím, že přinese štěstí i Mikuláškovi a jeho blizkým.
Štědrý dárce
600 Kč  •  10. 3. 2023 21:57
DobroDárce
300 Kč  •  9. 3. 2023 17:37
Milý dárce
600 Kč  •  7. 3. 2023 7:44
Bohuslav M.
300 Kč  •  5. 3. 2023 10:47
Držímoc palce malèmu Mikulášovi a budu doufat, že budou finance pro nəj i pro pejska
Michal
1 000 Kč  •  5. 3. 2023 10:38
Milý dárce
300 Kč  •  4. 3. 2023 12:08
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  4. 3. 2023 8:20
Milý dárce
100 Kč  •  3. 3. 2023 16:48
Laskavý dárce
200 Kč  •  3. 3. 2023 13:42
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  3. 3. 2023 12:22
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  3. 3. 2023 12:17
Dárce, který je pro každou dobrost
5 000 Kč  •  2. 3. 2023 14:53
DobroDárce
300 Kč  •  1. 3. 2023 13:39
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  28. 2. 2023 16:07
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  27. 2. 2023 21:45
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  27. 2. 2023 21:45
Milý dárce
300 Kč  •  27. 2. 2023 21:18
Laskavý dárce
600 Kč  •  27. 2. 2023 20:05
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  27. 2. 2023 20:01
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  27. 2. 2023 18:36
Milý dárce
1 000 Kč  •  26. 2. 2023 15:36
DobroDárce
300 Kč  •  25. 2. 2023 18:20
Štědrý dárce
150 Kč  •  24. 2. 2023 14:00
Dobrosrdečný dárce
555 Kč  •  24. 2. 2023 13:33
DobroDárce
100 Kč  •  24. 2. 2023 11:33
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  24. 2. 2023 5:59
Laskavý dárce
100 Kč  •  23. 2. 2023 21:59
Michal
3 000 Kč  •  23. 2. 2023 20:18
Od naší rodiny pro mojeho brášku a skvělou rodinu :)
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  23. 2. 2023 19:09
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  23. 2. 2023 15:01
DobroDárce
100 Kč  •  23. 2. 2023 11:04
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  23. 2. 2023 10:50
Milý dárce
1 000 Kč  •  22. 2. 2023 20:20
Dárce, který je pro každou dobrost
3 500 Kč  •  21. 2. 2023 19:35
Laskavý dárce
600 Kč  •  20. 2. 2023 20:37
Veronika H.
1 000 Kč  •  20. 2. 2023 19:39
Harry posílá lásku a pár drobných z jeho prasátka ❤️
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  20. 2. 2023 17:11
Denča
600 Kč  •  20. 2. 2023 14:33
Držím palce!
Milý dárce
600 Kč  •  20. 2. 2023 13:26
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  20. 2. 2023 12:47
Evča
300 Kč  •  20. 2. 2023 11:48
Pro mojí nejlepší kamarádku, aby její bráška měl lepší život
Peťanka
1 000 Kč  •  20. 2. 2023 9:53
Mikulášku tohle je pro tebe, aby jsi měl ten život hezčí. Mám tě ráda!
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  20. 2. 2023 7:52

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat