Úspěšně vybráno:

Tomáškovi nájezdovou rampu pro vozíčkáře

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
49 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Tomáškovi nájezdovou rampu pro vozíčkáře

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
23. 11. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka je založena pro dvanáctiletého Tomáška, který je odkázaný pouze na invalidní vozíček. Tomáškovi v jeho 5,5 letech lékaři diagnostikovali Duchennovu svalovou distrofii a sekundární osteoporosu.

Částku 30.000Kč pro Tomáška vysoutěžil v pořadu Na lovu Janek Ledecký.

Komu pomůžeme?

Dvanáctiletý Tomášek, kterému nemoc diagnostikovali v jeho pěti a půl letech, nebyl nikdy tak aktivní jako jeho vrstevníci a dnes se potýká s velkými pohybovými problémy. I přes pravidelné rehabilitace ztratil schopnost chodit a je upoutaný na invalidní vozík. Jelikož neexistuje žádná léčba, která by průběh onemocnění zastavila, v budoucnu ho čeká úplná závislost na druhých.

Tomášek má celkem čtyřčlennou rodinu. Kromě něj samotného a rodičů má ještě patnáctiletou sestru Andrejku. Tomášek se narodil jako zdravé miminko. Postupně si však rodiče začali všímat, že nestačí svým vrstevníkům, má potíže s chůzí do schodů, neumí běhat, špatně vstává ze země. Diagnóza Duchennova svalová dystrofie mu byla stanovena v 5,5 letech. Je postižena část genu pro tvorbu dystrofinu. Dochází k postupné ztrátě svalové hmoty a úplné závislosti na péči rodiny. Zatím pro něj neexistuje žádný lék. V 10 letech přestal Tom chodit, je závislý na invalidním  vozíku, potřebuje pomoc 24 hodin se vším.  

Tom navštěvuje 6. třídu ZŠ, kde mu pomáhá pan asistent, jsou skvělí parťáci. Každý den musí cvičit buď doma nebo s fyzioterapeutem. S rodinou jezdí do lázní, na hipoterapii, plavat, či jezdí na speciálním kole. Je to normální  kluk, který má rád fotbal, vodu a hry na PC nebo telefonu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na úpravu automobilu pro vozíčkáře – konkrétně na nájezdovou rampu. Kromě toho bude dar věnován na doplacení nového automobilu s vyklápěcí plošinou a dalšími speciálními úpravami, což rodině ulehčí přesuny do lázní i běžné cestování.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
30 000 Kč  •  5. 1. 2023 3:10

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat