Virtuální realita pro domov s lidmi s alzheimerem a demencí

Vybráno 0 Kč 100 Kč
79 860 Kč
51 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Vital life z.s.
Datum přidání
15. 9. 2022

Představení sbírky

V našem domově (DZR) Vital life z.s. pečujeme o osoby, které mají sníženou soběstačnost z důvodu chronického duševního onemocnění a osoby se stařeckou, Alzheimerovou nebo jinou demencí. Pečujeme jak o seniory s částečně omezenou schopností pohybu, tak i o seniory, kteří jsou upoutání na invalidní vozík. 

V případě poskytnutí finančního příspěvku bychom rádi splnili klientům zážitek formou virtuální reality. 

Komu pomůžeme?

Anna – dříve pracovala jako učitelka na ZŠ. Celý život si přála navštívit slunné pobřeží Andalusie. Bohužel se jí tento sen nesplnil. Proto bychom jí chtěli zmiňovaný zážitek kompenzovat formou virtuální reality. 

Amálie – dříve byla pošťačkou. Velice ráda jezdila do nákupních center a zajímala se o módu. Jejím nesplněným přáním je navštívit pomyslné hl. město módy Milán.

Marie – pracovala jako kuchařka, je silně věřící, jejím nesplněným snem je návštěva Svatopetrského chrámu ve Vatikánu, vzhledem ke zdravotnímu stavu je návštěva nereálná. 

Zmiňovaný projekt využijí i další klienti. Kterým bychom chtěli zpestřit podzim jejich života. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou poskytnuty na zaplacení programu Virtuální reality – Basic balíček, který stojí celkem 79.860 Kč. 

Pokud by cílová částka byla nižší, zvolili bychom jeden z jednorázových balíčků. Pokud by částka byla vyšší, byl by zakoupen Comfort balíček.

Osoby nacházející se v našem domově mají omezenou schopnost pohybu, nebo jsou upoutáni na invalidní vozík, či lůžko s omezeným kontaktem, který je způsoben současným covidovým obdobím. Díky virtuální realitě bychom jim mohli alespoň částečně mohli splnit jejich životní sny. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
100 Kč  •  16. 9. 2022 11:40

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Velkorysý dárce
100 Kč  •  16. 9. 2022 11:40

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám