Úspěšně vybráno:

Vodní válec pro Filípka

Vybráno 0 Kč 20 000 Kč
20 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
20 000 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
8 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Vodní válec pro Filípka

Vybráno 0 Kč 20 000 Kč
20 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
17. 8. 2022

Představení sbírky

Filípek je téměř sedmiletý autista, který si moc rád hraje a pozoruje vodní válec, který je pro něj výbornou senzorickou pomůckou. Rodiče by mu rádi jeden takový pořídili přímo do jeho dětského pokojíčku, aby ho uklidňoval a navozovat relaxační stavy.

Komu pomůžeme?

Filípek je dítě se závažným zdravotním, psychickým a sociálním handikepem, vyžadující celodenní pomoc a dohled rodiny. Péče o dítě s takovýmto postižením je velmi náročná a vysilující. Avšak Filípkovi rodiče to zvládají na výbornou a snaží se co nejlépe dokáží vytvořit svému synovi co nejlepší život.

Rodiče se vše snaží uhradit z vlastních zdrojů. Matka s otcem oba pracují – on jako výcvikář/bojař pro PČR (bohužel nyní na dlouhodobé neschopnosti se srdcem), ona pracovala jako asistentka pedagoga na ZŠ, nyní ale bude nastupovat na mateřskou dovolenou, jelikož se jim po 4 letech podařilo pořídit Filípkovi konečně tolik potřebného sourozence. Na začátku září se budou všichni těšit z malé sestřičky a doufat, že ji Filípek přijme a bude ji mít moc rád. S ohledem na tuto skutečnost rodině bohužel dochází finanční rezervy, které si vytvořili.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na nákup vodního válce. S podobným vodním válcem se Filípek setkává v snoezelen, do kterého dochází na terapie v rámci ranné péče.

V rámci stavby domu by rodiče rádi Filípkovi postavili malý snoezelen s prvky, které ho nejlépe stimulují a pomáhají mu v uklidnění, mj. by mu rádi pořídili i vodní válec, který opravdu miluje a vyvolává v něm od nás tolik vytoužené pozitivní emoce. 

Bublinkové válce jsou používány jako dodatečný fokální prostředek pro regulaci smyslových aktivit a pro podporu zraku, rozpoznávání barev, pohybu a pro koordinaci zraku a pohybu rukou.

  • Robustní multi-senzorový válec poskytující sluchový, dotykový, vizuální efekt.
  • Vhodný pro uživatele všech věkových kategorií pod dohledem.
  • Budí pozornost, soustředění a angažovanost mysli pacientů.
  • Osm měnících se barev – modrá, žlutá, zelená, růžová, oranžová, červená, fialová a bílá vytváří uklidňující, relaxační prostředí.
  • Nastavitelný interval změny barev.
  • Lehká vibrace a šum při provozu.
  • Hladký a chladný povrch válce poskytuje kontrast při dotyku.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
20 000 Kč  •  17. 8. 2022 14:25

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat