Úspěšně vybráno:

Zdendovi na rehabilitační pobyt

Vybráno 0 Kč 35 000 Kč
35 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
35 000 Kč
Průměrná výše daru
35 000 Kč
Nejvyšší dar
11 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Zdendovi na rehabilitační pobyt

Vybráno 0 Kč 35 000 Kč
35 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
12. 1. 2023

Představení sbírky

Touto sbírkou pomůžeme sedmiletému Zdendovi absolvovat další rehabilitační pobyt v rehabilitačním centru Pokrok. 

Komu pomůžeme?

Zdenda je stále usměvavý sedmiletý kluk, který se narodil se vzácným onemocněním Spinální muskulární atrofie. Toto onemocnění způsobuje ochabování svalů, proto Zdenda sám nechodí ani nestojí, zvládne se ale plazit a lézt po čtyřech, zvládne sám sedět a pohybovat se na mechanickém (doma) či elektrickém (venku) vozíčku.   

Zdenda má velký sen, a to že bude jednou sám chodit jako jeho starší bráška. Proto každý den poctivě cvičí a pravidelně navštěvuje ambulantní fyzioterapie a intenzivní rehabilitační pobyty. Právě ty ho neuvěřitelně pospouvají kupředu. Protože ale vše není jen o samostatné chůzi, hlavním cílem jeho rodičů je umožnit Zdendovi být co nejvíce samostatný. Právě v samostatnosti a sebeobsluze Zdendu ohromně posunul poslední absolvovaný rehabilitační pobyt, kde Zdenda 14 dní každý den kromě protahování a posilování celého těla trénoval také spoustu praktických dovedností jako je přesedání do vozíčku a z vozíčku, svlékání a oblékání apod.

Po 14 dnech každodenního drilu Zdenda zesílil natolik, že si byl schopný přesednout do vozíčku úplně sám. To je pro něj obrovský úspěch, protože právě přesun do vozíku, z vozíku a na záchod je základním předpokladem k tomu, aby byl Zdenda jednou úplně soběstačný. Tyto poslední úspěchy jeho rodině dodávají obrovskou motivaci cvičit dál a věřit, že se jednou Zdenda skutečně osamostatní. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na rehabilitační pobyt v rehabilitačním centru Pokrok. Protože náklady na ambulantní rehabilitace a intenzivní rehabilitační pobyty, které Zdendovi tak moc pomáhají, jsou velice vysoké a jeho rodiče už si je bohužel nemohou dovolit zaplatit sami, rozhodli jsme se Zdendovi na rehabilitační pobyt přispět a pomoci rodině v jejich náročné finanční situaci.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
35 000 Kč  •  16. 1. 2023 9:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat