Sbírka ukončena:

Podpořme s Pavlem Vondráčkem Český červený kříž a Život 90 #kulturažije

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
od 2 dárců
Podpořme s Pavlem Vondráčkem Český červený kříž a Život 90 #kulturažije
2 dárci
Celkem se zapojilo
550 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
71 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme s Pavlem Vondráčkem Český červený kříž a Život 90 #kulturažije

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
od 2 dárců
Tvůrce
Pavel Vondráček
Datum přidání
20. 4. 2020

Kultura momentálně nežije v koncertních sálech, přesto může žít v našich domovech. Letos měl přijít můj velký rok, ale koronavirus tomu nepřál. České i evropské koncerty byly přesunuty nebo zrušeny, působení v USA též nevyšlo dle plánu, přesto jsem rád, že mohu „zahrát“ alespoň ze záznamu, navodit atmosféru živého koncertu a nejen přinášet trochu té kultury, ale především též pomoci nadacím Život 90 a Českému červenému kříži.

Pavel Vondráček

Je studentem věhlasné bostonské Berklee College of Music, která se zaměřuje na výuku populárních žánrů a jazzu. Hrát na klavír začal ve svých 3 letech a stát se hudebníkem bylo jeho snem již od útlého dětství. Jako mladý vycházející klavírista vyrůstal u velikánů klasické hudby a vášeň pro hudbu především 19. století mu zůstala dodnes. Přesto však tíhnul ke skladbě a nejraději objevoval nepoznané v originální tvorbě. Své druhé a zatím poslední album vydal v prosinci 2019 a kombinuje na něm prvky klasické hudby, populárních a relaxačních žánrů, ale také hudby elektronické.

„Rok 2020 pro mě měl být velkou změnou. Doteď jsem cítil, že potřebuji na své hudbě pracovat. Až poslední dva roky se cítím na to, abych se svou hudbou opravdu šel ven. Jako vycházející klavírista jsem doufal v úspěšnou koncertní tour, která se nakonec uskuteční v menším rozsahu a v náhradních termínech. Kromě své klavírní hudby se soustředím též na další hudební projekty, které doufám současná krize neohrozí.“

Po vydání alba „Love Stories“ v prosinci loňského roku uspořádal malou koncertní tour, během které vznikly živé nahrávky. Na koncertech představil nejen tvorbu ze svých předchozích autorských alb, ale také hudbu nevydanou, převzatou a v neposlední řadě také hudbu klasickou. Začátkem roku 2020 odjel do Spojených států amerických, v květnu měl zahájit svou tour po českých a moravských městech, na podzim pak koncertovat po Evropě. Kvůli krizi způsobené koronavirem a jejím následkům byl nucen termíny posunout. S tour se do českých měst vrátí pravděpodobně na podzim a lehce obměněným programem odehraje více než desítku koncertů na území ČR.

„Pokud má hudba zlepší náladu alespoň jednomu z vás, pak jsem jako umělec splnil svůj úkol. Přeji vám všem hodně síly a jen to nejlepší.“

ŽIVOT 90

Lidé v ŽIVOTě 90 jsou tu pro seniory a jejich blízké už 30 let.  Jejich cílem je především podporovat nezávislost u starších lidí – aby ve všedních povinnostech byli co nejsamostatnější, nevzdávali se vlastního úsudku a rozhodování a nepřestávali se podílet na společenském životě.   

Český červený kříž

Český červený kříž má v současné době asi 20 000 členů a dobrovolníků sdružených v 692 místních skupinách. Dělí se do 73 oblastních spolků, které sídlí většinou v okresních městech. Ty se dále dělí do místních skupin, které pomáhají, kde je potřeba.

Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  20. 4. 2020 23:19
Štědrý dárce
100 Kč  •  20. 4. 2020 20:11

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám