THE SAME SELF: Představení, které boří ženské tabu!

Collected 0 Kč 2 750 Kč
from 3 contributors

We are always up for a good deed, join us! We hand over 100% of your donation.

Donate
Creator
The Same Self
Date added
29. 11. 2020

Ivana, Míša, Fanny, Katy, Viktor. 

Akrobatka, zpěvačka, tanečnice, herečka, muzikant. 

Přišla s myšlenkou. Přišla s písněmi. Přišla s emocemi skrze tělo. Přišla. Stvořil tóny.

Společně jsme vytvořili představení The Same Self – jsi jedna a přece čtyřikrát jiná, kterým chceme inspirovat. Muže, aby lépe pochopili ženy. A ženy, aby přijaly samy sebe. Se všemi svými náladami, které během menstruačního cyklu prožívají. Někomu možná ani to slovo „menstruace“ nejde moc přes pusu. A my o ní hrajeme divadlo. Aby se to každému vyslovovalo čím dál jednodušeji :-)

V letošním roce festivaly a divadla moc nevyšly. Desítky hodin jsme strávili přípravami obnovené premiéry. A nakonec letos vyšly jen 2 z 10ti plánovaných představení. Vaše podpora nám moc pomůže. Aby naše představy nezůstaly pouze našimi sny.

Kdo sbírku organizuje?

Celý příběh o nás vydal na celý článek. Ale důležitější než to, kdo jsme, jsou pocity, které vnímají diváci v hledišti:

„Děkuji za krásné představení. Chvílemi jsem zapomínala dýchat, byl to pro mě velmi intenzivní prožitek – menstruační cyklus ženy ve své síle i jedinečnosti v 60-ti minutách. Krásné představení, obdiv a poklona všem účinkujícím. Děkuji a vřele doporučuji."

Jitka – gynekoložka

________________

„Live in the future, then build what's missing.„ – Paul Graham. Baví mě sledovat, jak na tomhle projektu rosteš Ivi! Ono udělat nadšenecké představení jednou, dvakrát, to je hnáno vzrušením z nového a podporou bezprostředního okolí. Ale udělat z toho něco udržitelného vyžaduje právě onu vizi, takové to ‚kéž by všichni…‘ A to z tebe dlouhodobě cítím. I mně přijde ta myšlenka hodně silná, jsi v pořádku, měj se ráda, to není samozřejmé a svět okolo spíš tlačí na opačnou stranu. A vy tuhle věc komunikujete formou jinou než obvyklé seberozvojové kurzy, videa a knihy. Držím vám upřímně palce!“

Adam, manažer pro vývoj a inovace v oblasti podnikání

________________

„Když to zkrátím, tak moc děkuju za super zážitek a úžasné pozvednutí nálady. Už zase skoro brečím. Ale ‚jsem v pořádku‘!! :D"

Tamara – právnička

________________

„Nejúžasnější divadelní představení, které jsem kdy viděla! Moderní akrobacie na téma ženské cykličnosti. Až tu emocionální bouři rozdýchám, ROZHODNĚ o tomto představení ode mě ještě uslyšíte! S cykličností pracuju už pár let, ať sama na sobě nebo právě se ženama v rámci ženských kruhů… A možná i právě proto to pro mě bylo tak citlivé, emotivní.. nádherným způsobem! Nikdy mě v panně nic takhle emocionálně nezasáhlo. Většinu představení jsem nedýchala, tekly mi slzy, cítila jsem obrovské vlny energie, vděčnosti, lásky, pochopení, přijetí, vděčnosti, vděčnosti a vděčnosti! Že se to děje, že jsem žena, že mám tyto dary, že to žiju a sdílím a že se to děje už i jinde, než jen ve mně, v mé mysli, mých představách a touhách.. ale že se to děje v Praze v divadle! Pro širokou veřejnost! … ach, moc si přeju, aby se vám dařilo a tohle představení mohlo shlédnout tisíce a desetitisíce lidí – žen i mužů!!! a dětí :-)"

Lucie – podcast Symbijona 

________________

Je pořád nepředstavitelné, jak se může menstruační cyklus odehrát na divadelních prknech? Tohle třeba trochu pomůže :-) A tady ke stažení stručný přehled fází cyklu.

Proč ji organizuje?

„Přijdu na každé Tvé další vystoupení. Tohle by měla vidět každá žena a každý inteligentní a alespoň trochu vědomý muž."

Veronika Allister – biohackerka a autorka knížky Hoř pomalu. 

________________

Tuto sbírku děláme proto, aby někdy nějaké „další“ bylo. 

Aby příště mohla přijít nejen Veronika, ale i další ženy. A muži. I děti. 

Od první bláznivé myšlenky vytvořit představení o ženských náladách uplynuly skoro tři roky. A za tu dobu uplynuly taky stovky hodin v tělocvičně a zkušebně. A taky stovky tisíc korun. Za jediným účelem – inspirovat ostatní ženy k bezvýhradnému a láskyplnému přijímání sebe samých. Takových, jaké jsou. Každá žena je jiná. Každá žena je krásná. A i přesto o sobě skoro každá žena v různých směrech pochybuje. A to je škoda. A o to větší radost máme z toho, že to, proč to děláme, FUNGUJE:

„Ahoj Ivi, teď po skoro roce mi došlo, jak mi vaše představení přineslo do života víc klidu… Postupem roku jsem tu informaci „I taková jsi v pořádku“ vstřebávala i jí začala žít. Děkuji vám všem, které se na tom podílíte :-)  PS: které i který  😉”  

Jana, Event manažerka

________________

„Mně to zvedlo sebevědomí. Začala jsem přemýšlet o tom, že být žena opravdu není špatné a že já mám tolik věcí, co chlapi nemají :) No a taky jsem pochopila to, jak říkáte ‚i vzteklá jsi v pořádku, i pomalá jsi v pořádku…‘ Prostě my ženy jsme jiný svět. Takže vlastně to mělo terapeutický effect… A možná už začnu být hrdá, že jsem žena ;)" 

Olga, akrobatka

________________

Pronájem tréninkových prostor a divadla, potřebná technika, honoráře, propagace, webovky,… To všechno jsou obrovské náklady, které jen srdcem a nadšenou energií neutáhneme. 

Pro představu:

  • 2 hod tréninku – 500,-
  • nový mikrofon pro zpěvačku Míšu – 40 000,-
  • pronájem divadla na jedno představení – 25 000,-
  • … a další …

A když si koupíte něco z našeho merchandise, uděláte radost nám i sobě :-) Tašky, batůžky, plakáty… Všechno tady: https://sameself.art/#merch

Z medií:

Více o nás:

Laskavý dárce
250 Kč  •  7. 9. 2021 15:59
Velkorysý dárce
2 200 Kč  •  22. 3. 2021 9:41
Michaela Rodana
300 Kč  •  30. 11. 2020 20:40
som tanečnica, dula, joginka, som žena, obdivujem krásu a umenie. Držím vám palce, pozdravujem Katy. cesty sa nám v živote skrížili a tá moja zmenila smer

Do you want to leave a message for the project creator?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Messages

Michaela Rodana
300 Kč  •  30. 11. 2020 20:40
som tanečnica, dula, joginka, som žena, obdivujem krásu a umenie. Držím vám palce, pozdravujem Katy. cesty sa nám v živote skrížili a tá moja zmenila smer
Laskavý dárce
250 Kč  •  7. 9. 2021 15:59
Velkorysý dárce
2 200 Kč  •  22. 3. 2021 9:41

Other contributors

This charitable collection falls under the public collection established by the organizer and is organized for the benefit of the recipient.

Do you want to create a project or a story?

Let us know