Sbírka ukončena:

Podpořme společně Vršovické divadlo MANA #kulturažije

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
od 4 dárců
Podpořme společně Vršovické divadlo MANA #kulturažije
4 dárci
Celkem se zapojilo
375 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
129 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme společně Vršovické divadlo MANA #kulturažije

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
od 4 dárců
Tvůrce
Vršovické divadlo MANA
Datum přidání
23. 4. 2020

Nařízení spojená s koronavirem jsou těžká pro všechny. Pro kulturu ale mohou být likvidační. Ani Vršovicím, i když jsou zlatý, jak říká tatínek (a naši pravidelní návštěvníci to jistě vědí) se nevyhnul současný zákaz a naše divadlo zeje prázdnotou. 

Podpořte nás, abychom pro vás opět mohli hrát a tvořit. Jako poděkování jsme pro vás vytvořili několik čtení, ve kterých vám herci přiblíží a oživí naše inscenace.

Komu pomůžete?

Naše divadlo je lokální ostrov tradiční kultury v širším centru Prahy. Naším cílem je oslovovat kultivovaného diváka i obyčejného člověka.

Jsme divadlo spíše konzervativní, v nejlepším smyslu toho slova. Domníváme se, že v dnešní době je klasické pojetí divadla téměř raritou, kterou chceme zachovat a činíme tak právě prostřednictvím naší produkce.

Skutečnost, že naše divadlo sídlí ve vršovickém Husově sboru Československé církve husitské nás ovlivňuje v několika ohledech. Funkcionalistické stavby tohoto typu, mezi které Husův sbor patří, byly koncipovány jako komunitní a lokální centra. Proto je i naše divadlo ze své podstaty lokálního charakteru, čerpá z lokálních podnětů a obrací se k místní komunitě a nejen k ní.

Cítíme závazek kultivovat veřejný prostor, v duchovním slova smyslu. V našich inscenacích otevíráme závažná témata, která vzrušují společnost, a zároveň vytváří platformu k veřejným diskusím. Prostřednictvím tvorby hledáme odpovědi na základní existenciální otázky jak v souladu s křesťanskou doktrínou, tak i v konfliktu s ní.

Více o nás: 

Milý dárce
500 Kč  •  4. 5. 2020 7:21
Velkorysý dárce
300 Kč  •  26. 4. 2020 11:41
Laskavý dárce
200 Kč  •  25. 4. 2020 13:10
Milý dárce
500 Kč  •  24. 4. 2020 13:32

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám