Dronů pro rozvědku není nikdy dost

Collected 0 Kč 725 665 Kč
from 509 contributors

We are always up for a good deed, join us! We hand over 100% of your donation.

Donate Share

We verify all collections

We verify all collections

Date added
24. 12. 2023
Last news

20. 4. 2024 18:18

Další předané a objednané drony díky vám!

Díky vašim příspěvkům jsme mohli předat 3 drony typu Mavic 3 Pro, další 4 kusy objednat a k tomu ještě 7 analyzátorů spektra pro osobní radioelektronickou rozvědku jednotek, které podporujeme. Sbírka hezky roste a moc nás těší, že díky vám můžeme dodávat více dronů a máme ambice jich dodávat ještě více.

Chlapi z jednotky Alastor, kterou podporujeme stále, vám poslali pozdrav a poděkování:

Moc nás těší rostoucí počet dárců, kteří nastavili pravidelné příspěvky. Je jich už 23, jsou to různé částky a je to asi ta nejlepší pomoc, protože nám to časem dá jistotu v naší práci. Válka bude ještě nadlouho a většina jednotek závisí právě na dodávkách od dobrovolníků.

Jen pro příklad jednotka Alastor potřebuje měsíčně 10 kusů výzvědných dronů typu Mavic. A to se kluci snaží a zacházejí s nimi opatrně. Bohužel nepřítel je docela silný v prostředcích radioelektronické rozvědky a EW. Stroje Mavic nemají možnost změny frekvencí, ale prozatím za sebe nemají náhradu.

Nedávno se objevil nový ukrajinský výrobek, který má ambice stát se konkurentem. Ale cena není nijak nižší a hlavně Mavic má jedinečnou kameru a Zoom. Prozatím tedy nic levnějšího neexistuje. Věříme tomu, že počet pravidelných dárců bude růst.

Za příspěvky 2000 Kč a více vám rádi odešleme zásilku s originálním hrníčkem 95. brigády, vyrobeným ve Slovjansku. K tomu dva balíčky kávy ze Lvova ve formátu cestovního filtru a k tomu vše zasypané něčím sladkým na zub z Ukrajiny. Moc rádi balíme takové zásilky, obzvláště pokud vám opravdu udělají radost. Vypadá to tak jako na obrázku níže a nabídka platí do vyčerpání zásob. V případě zájmu se  nám ozvěte na email info@kridlafenixe.cz – odesíláme kurýrem DPD nebo na výdejní místa DPD. Pro odeslání potřebujeme jméno a příjmení příjemce, adresu pro kurýrní doručení nebo vybrané výdejní místo a číslo telefonu příjemce zásilky.

Na konec připojujeme ještě aktuální report o výsledcích sbírky:

Moc vám všem ještě jednou děkujeme!

Show full article
All news

Představení sbírky

Tato sbírka je stálá a je určena na nákupy průzkumných dronů a prostředků radioelektronické rozvědky pro vybrané jednotky ukrajinské armády. Zakladatelem sbírky je spolek Křídla Fénixe z.s. Ukrajinské armádě pomáháme od začátku invaze a specializujeme se na oblast dronů. Naši členové se v Ukrajině narodili nebo tam dlouhou dobu prožili, proto máme spoustu přátel sloužících v ukrajinské armádě. Víme, jaké jsou potřeby. Víme, kde je výhodně nakoupit. A umíme je dodat.

Celkově jsme v Ukrajinu od doby, kdy se věnujeme dronům (od listopadu 2023) odeslali 73 výzvědných dronů a 12 z nich bylo zakoupeno z výtěžku této sbírky. Sbírka nemá cílovou částku, protože v této činnosti pokračujeme stále. Žádosti máme od mnoha jednotek a peněz nikdy není dost. Tak jako dronů.

Proč zrovna výzvědné drony?

Včasně lokalizovat nepřítele je zásadní otázka. Ukrajinské jednotky obecně pracují s dvěma typy dronů, výzvědnými a FPV kamikadze. Výzvědné drony se starají o nalezení cílů a o poté o monitoring zničení těchto cílů. FPV kamikadze jsou zbraň a provádí se s nimi útoky na nalezené cíle. My ukrajinským jednotkám dodáváme právě ty výzvědné drony. Výzvědné drony ale také zachraňují životy. Nejen tím, že mohou včasně zjistit pozice nepřítele, ale mohou také pomoci s navigací návratu ukrajinských vojáků zpět na své pozice. Někdy také mohou pomoci ruským vojákům, kteří chtějí žít a doprovodí je na ukrajinské pozice, kde se následně vzdají.

Jaké konkrétně nakupujeme drony?

Nejvíce nakupujeme drony značky DJI, typ Mavic 3 Pro. Piloti s nimi umí létat, jsou na ně náhradní díly, jsou k dispozici potřebné úpravy firmware a jiný software. Ukrajinští vojáci je umí servisovat a opravovat. A hlavně tento typ má velmi výkonnou kameru s dostatečným zoom. Nevýhodou jsou standardní neměnné frekvence ovládání i video a poměrně vysoké ztráty. Čím blíže aktivním bojům na frontě, tím jsou ztráty větší. Proto těchto dronů není nikdy dost. Cena tohoto typu dronu se nyní pohybuje okolo 1.660 EUR za kus.

Jak nakupujeme a odesíláme drony v Ukrajinu?

Drony i jiné potřeby nyní nakupujeme výhradně prostřednictvím dobrovolnické organizace s názvem Ukrspecimport. Tato organizace provádí hromadné nákupy pro spoustu takových, jako jsme my a má licenci pro vývoz zboží dvojího užití. Díky této spolupráci máme zajištěny ty nejlepší ceny a legální vývoz. Doručení dronu v Ukrajinu od objednání trvá přibližně 10 dnů. Spolupráci s touto organizací doporučujeme.

Předávat drony nám pomáhají naši přátelé, působící nedaleko fronty.

Co nakupujeme a odesíláme kromě dronů?

Piloti potřebují nejen drony. Do základní výbavy každé jednotky patří kromě dronů také dostatečná zásoba baterií, nabíjecí huby, nabíjecí stanice, tablety, prostředky radioelektronické rozvědky, antény. Tím seznam nekončí. Pokud se nám podaří získávat více prostředků, chceme „našim jednotkám“ dodávat také prostředky radioelektronické rozvědky, vyrobené v Ukrajině. Právě třeba baterie a nabíjecí stanice jsou vždy aktuální a potřebné.

Jedna z nabíjecích stanic, předaná jednotce spadající pod
95. samostatnou údernou výsadkovou brigádu.

Oči do nebe aneb detektory dronů

Kromě dronů se zaměřujeme také na prostředky radioelektronické rozvědky, laicky řečeno detektory dronů. V našem případě jde o přístroje na bázi čínského analyzátoru spektra Tiny SA Ultra. Vyrobené v Ukrajině, jde tedy zároveň o podporu ukrajinského výrobce. Je to Tiny SA Ultra, s upraveným firmware, zesilovačem, krabičkou, štítem proti slunečnímu světlu, směrovou anténou a kabelem. Jednotce můžeme dodat i vnější stacionární anténu. Podobnou věc by si mohl každý udělat sám (tisk na 3D tiskárně, update firmware je k dispozici, anténa se dá koupit), ale ne každý to umí a má na to čas. Proto je výhodnější dodat takový hotový produkt. Výrobce nabízí i školení. Tyto prostředky pro radioelektronickou rozvědku by měla mít každá jednotka, včetně vyškoleného operátora. Přístroj dokáže sledovat vzdušný prostor (jako pasivní přijímač) a upozornit na blížící se nebezpečí (výzvědný dron nebo například letící FPV kamikadze). Dokáže tak zachránit cenné životy. Zároveň cena je příznivá (10.000 Kč) a zařízení může sloužit velmi dlouho.


Takto vypadá přístroj v ruce operátora.

Můžete nám věřit?

Určitě. Děláme to při své práci, dobrovolně a zdarma. Máme minimální spotřebu provozních nákladů, které se snažíme získávat jinak. Tak, aby všechny zde vybrané peníze šly na nákupy dronů. V dané oblasti se vyznáme a s vybranými jednotkami udržujeme stálý kontakt. Pravidelně zveřejňujeme aktualizace o předávání dronů, ale i průběžné vyúčtování této sbírky. Náš bankovní účet je transparentní a kdykoliv se na naše hospodaření můžete podívat, každou transakci se snažíme podrobně popisovat v poznámce.

Průběžné vyúčtování této sbírky k datu 07/04/2024 jsme připravili na následujících obrázcích:

Komu pomůžeme?

Drony odesíláme jednotkám ukrajinské armády, ve kterých někoho osobně známe nebo na základě doporučení těchto lidí. Stále podporujeme například jednotku Alastor, která spadá pod 25. brigádu. Podporovat se snažíme jednotky, spadající pod 95. brigádu nebo 47. brigádu. 

Alastor je jedna z jednotek, se kterou se velmi dobře spolupracuje a dávají nám hodně zpětné vazby. Nedávno se jim podařilo poškodit ruský tank T-90 „Proryv“ a na útok jejich FPV kamikadze se díval Mavic, zakoupený z této sbírky.

Žádostí o drony máme nespočet, ale vzhledem k omezeným prostředkům podporujeme ty jednotky, které mají výsledky. Kde víme, že umí s drony zacházet a opravdu je potřebují (působí v oblastech intenzivních bojů). 

Vždy se snažíme o to, abychom dostali zpětnou vazbu pro naše dárce a bylo vidět, že jsme drony předali. Někdy také dostaneme nějaké hezké video z práce s našimi drony.

Jako příklad hezké poděkování od chlapů z jednotky Wild Division, spadající pod 82. brigádu:

Nebo poděkování od 13. batalionu, spadajícího pod 95. brigádu:

Nebo také poděkování od jednotky Alastor, kterou podporujeme stále:

Někdy nám s rozvozem dronů pomáhají chlapi z jednotky vojenské kontrarozvědky, spadající pod 95. brigádu (kterým jste nám pomohli v minulém roce vybrat peníze na terénní automobil) a předávají je osobně z ruky do ruky:

Mimochodem Kia jezdí perfektně a kluci se o ni starají, takže určitě ještě dlouho poslouží.

Více materiálů zanedlouho zveřejníme na našich webových stránkách, které nyní předěláváme.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Všechny vybrané prostředky budou použity na nákup větších dronů pro rozvědku a průzkumných FPV dronů pro vybrané jednotky ukrajinské armády, se kterými spolupracujeme. Drony pro rozvědku nakupujeme v České republice a odesíláme v Ukrajinu. Některé typy dronů chceme nakupovat v Ukrajině, kde začínají vznikat zajímavé projekty a zároveň jde tak o podporu místních výrobců. 

Prostředky budou využity také na nákup potřebného příslušenství pro operátory, jako jsou například brýle, retranslátory nebo jiné radioelektronické prostředky. Některé z těchto věcí je také možné nakupovat u lokálních výrobců,

Tato sbírka je dlouhodobá, budeme průběžně čerpat prostředky, nakupovat drony a příslušenství nebo je zadávat do výroby v Ukrajině. O každém předání se zmíníme v aktualitě.

V případě FPV i jiných dronů jde o jejich použití v oblasti rozvědky, nikoliv jako letálních zbraní.

Do you want to leave a message for the project creator?

To view or add a message, you must be logged in on Facebook and have third-party cookies enabled in your browser.

News

20. 4. 2024 18:18

Další předané a objednané drony díky vám!

Díky vašim příspěvkům jsme mohli předat 3 drony typu Mavic 3 Pro, další 4 kusy objednat a k tomu ještě 7 analyzátorů spektra pro osobní radioelektronickou rozvědku jednotek, které podporujeme. Sbírka hezky roste a moc nás těší, že díky vám můžeme dodávat více dronů a máme ambice jich dodávat ještě více.

Chlapi z jednotky Alastor, kterou podporujeme stále, vám poslali pozdrav a poděkování:

Moc nás těší rostoucí počet dárců, kteří nastavili pravidelné příspěvky. Je jich už 23, jsou to různé částky a je to asi ta nejlepší pomoc, protože nám to časem dá jistotu v naší práci. Válka bude ještě nadlouho a většina jednotek závisí právě na dodávkách od dobrovolníků.

Jen pro příklad jednotka Alastor potřebuje měsíčně 10 kusů výzvědných dronů typu Mavic. A to se kluci snaží a zacházejí s nimi opatrně. Bohužel nepřítel je docela silný v prostředcích radioelektronické rozvědky a EW. Stroje Mavic nemají možnost změny frekvencí, ale prozatím za sebe nemají náhradu.

Nedávno se objevil nový ukrajinský výrobek, který má ambice stát se konkurentem. Ale cena není nijak nižší a hlavně Mavic má jedinečnou kameru a Zoom. Prozatím tedy nic levnějšího neexistuje. Věříme tomu, že počet pravidelných dárců bude růst.

Za příspěvky 2000 Kč a více vám rádi odešleme zásilku s originálním hrníčkem 95. brigády, vyrobeným ve Slovjansku. K tomu dva balíčky kávy ze Lvova ve formátu cestovního filtru a k tomu vše zasypané něčím sladkým na zub z Ukrajiny. Moc rádi balíme takové zásilky, obzvláště pokud vám opravdu udělají radost. Vypadá to tak jako na obrázku níže a nabídka platí do vyčerpání zásob. V případě zájmu se  nám ozvěte na email info@kridlafenixe.cz – odesíláme kurýrem DPD nebo na výdejní místa DPD. Pro odeslání potřebujeme jméno a příjmení příjemce, adresu pro kurýrní doručení nebo vybrané výdejní místo a číslo telefonu příjemce zásilky.

Na konec připojujeme ještě aktuální report o výsledcích sbírky:

Moc vám všem ještě jednou děkujeme!

9. 4. 2024 14:52

Dobré účty dělají dobré přátele, report výsledků sbírky Dronů není nikdy dost

Dobré účty dělají dobré přátele, proto jsme připravili krátký přehled výsledků této sbírky. Znázornili jsme je na níže připojených obrázcích. Jsme rádi, že sbírka pokračuje, i když bychom samozřejmě chtěli ta čísla větší. žádostí o drony máme hodně. Moc děkujeme všem, kdo nám přispěl a zase dále přispěje. Má to smysl.

Budeme moc rádi také za sdílení, které by nám pomohlo rozšířit naši sociální „bublinu“. A největší radost máme zejména z nastavených pravidelných příspěvků. V činnosti nepolevujeme, ba naopak. Připravujeme jeden trochu větší projekt z oblasti radioelektronické rozvědky a bude to velmi zajímavé.

Od jednotek, kterým předáváme drony dostáváme zpětné vazby, jedno z nejhezčích poděkování bylo od jednotky Wild Division, spadající pod 82. brigádu. Patří zrovna mezi ty nejlepší. Takže poděkování vám, dárcům:

Další poděkování a materiály budeme přidávat na našich sociálních sítích a zejména na webových stránkách, které celé předěláváme.

Sliboval jsem rozhovor s piloty, také bude. Bohužel do naplánovaného času nám vlezla ne úplně hezká událost, ale kluci jsou v pořádku.

A zde již naše skromné, ale čestné výsledky:

4. 3. 2024 21:54

Výsledky soutěže o stavebnici

Jak bylo slíbeno, provedli jsme slosování soutěže o stavebnici „speciální zemědělská operace“. Všechno čestně a podle pravidel. S výherci se spojíme. Ale stejně věříme, že to neděláte kvůli možné výhře a že tato akce pomohla k propagaci. Děláme to všichni s jiným cílem. Díky této akci jsme nasbírali peníze na další 3 drony Mavic.

Podrobné informace a záznamy ze slosování jsou na Facebook stránce našeho spolku. Jako cenu útěchy jsme ještě vylosovali ze všech příspěvků bez ohraničení jednoho výherce tematického hrníčku.

Tři drony máme nyní na cestě od dodavatele a další tři můžeme objednat. Jde to skvěle a moc všem děkujeme. Doufáme, že nám zachováte věrnost a v nejbližší době doplníme aktualizaci z předání dronů. Jednotka, která má jeden potřebný dron na cestě (zítra bude doručen), jde za několik dní do těch nejhorších míst.

26. 2. 2024 20:31

Soutěž o stavebnici „speciální zemědělská operace“

Začínáme „speciální zemědělskou operaci“ ve formě soutěže o krabici unikátní stavebnice, věnované ukrajinským traktoristům (kteří v začátku války aktivně odtahovali ruskou těžkou techniku).

Soutěž trvá od 26/02/2024 do 04/03/2024. Účastní se každý příspěvek částkou 1000 Kč a více. Slosování proběhne v pondělí 04/03/2024 za pomoci služby random.org.

V případě účasti nezapomeňte prosím uvést při zadání příspěvku na Donio svůj email. Abychom vás mohli zahrnout so slosování, a také se s vámi spojit.

Omezili jsme výši příspěvku, protože věc je opravdu hodnotná a dala tvůrci spoustu práce. Víme, že to stejně neděláte kvůli možné výhře. A jakýkoliv příspěvek ohromně pomůže. Stavebnici nám daroval člověk, který ji již dříve vydražil a peníze šly na pomoc Ukrajině. A nyní může stavebnice pomoci znovu. A to je skvělé.

Více informací a fotografií najdete na našich webových stránkách.

22. 2. 2024 17:53

Další Mavic odeslán

Odeslali jsme další dron Mavic 3 Pro jednotce Alastor, spadající pod 25. brigádu. Spolu s ním ještě nabíjecí stanici EcoFlow pro piloty 95. brigády a ovladač. Očekáváme další dva Mavic 3 Pro, které budou obratem odeslány. Doufáme, že tato sbírka dále pojede a budeme moci nakupovat a odesílat alespoň 3–4 drony týdně. 

18. 2. 2024 20:17

Zakoupený Mavic a příslušenství pro jednotku Alastor

Z části výtěžku této sbírky jsme již zakoupili jeden dron Mavic 3 Pro, pro jednotku Alastor, spadající pod 25. brigádu. Kluci vám natočili hezké video s poděkováním:

https://www.youtube.com/shorts/SZhcNxjPr_Q

A také nám poslali video ze cvičení práce s retranslátorem, který byl také zakoupen z této sbírky. Na video i popis zařízení se můžete podívat na mém profilu. Fotografie dronu s retranslátorem:

Díky tomu, že sbírka jde docela dobře, můžeme příští týden nakoupit několik dalších dronů. Některé máme rezervované v Ukrajině, znamená to mnohem rychlejší dodání jednotkám.

Na ty další máme dodavatele v ČR, který jako první akceptoval systém nákupu bez DPH. To znamená, že drony koupíme za cenu bez DPH. Jeden Mavic 3 Pro nás tak bude stát 44.600 Kč místo 54.000 Kč. A to je rozdíl. Díky této výjimce můžeme nakoupit více dronů a s Vašimi penězi zacházet hospodárně.

Chlapi nám slíbili hezké materiály a videa z jejich práce, nakolik to bude možné. Přidáme je do další aktuality.

Děkujeme za jakékoliv příspěvky, ať jsou malé nebo velké. A obzvláště pokud nám dá někdo tolik důvěry a nastaví příspěvek pravidelný. Obrovskou pomoc udělá také sdílení, nemáme tak velké PR jako jiní. Ale pracujeme maximálně efektivně.

Kolik stojí výzvědné drony a jiné vybavení?

Drony a jiné vybavení nakupujeme za maximálně výhodné ceny. Buď je to prostřednictvím dobrovolnické organizace Ukrspecimport nebo jsou to potřeby, vyráběné přímo v Ukrajině. Jde zároveň také o podporu ukrajinských výrobců, kterou oni velmi potřebují. Typ DJI Mavic 3 Pro nás nyní stojí v rozmezí 1660 – 1680 EUR. Typ Mavic 3T enterprise nyní stojí v rozmezí 4500 – 4700 EUR. Baterie pro dron typu Mavic 3 Pro stojí 480 EUR (komplet 3 kusů baterií a nabíjecího hubu). Základní retranslátor ukrajinské výroby stojí v přepočtu okolo 20.000 Kč. Osobní prostředky radioelektronické rozvědky stojí v přepočtu okolo 10.000 Kč.

Jak drony dopravujete v Ukrajinu?

Po nějakou dobu jsme drony odesílali z České republiky, prostřednictvím partnerství s mezinárodní logistickou společností Meest International a doručení zásilek v Ukrajinu jsme měli zdarma. Realizace vývozu je ale problematická, proto jsme systém změnili. Drony objednáváme prostřednictvím dobrovolnické organizace Ukrspecimport. Tato je nakupuje hromadně i pro jiné objednavatele a díky tomu máme velmi dobré ceny. Zároveň tato organizace má povolení k vývozu zboží dvojího užití a export tak probíhá bez problémů. Vybraným jednotkám pak drony doručujeme prostřednictvím ukrajinských kurýrních služeb na adresu, kterou nám jednotka předá. Někdy drony předávají naši přátelé z jednotky vojenské kontrarozvědky.

Kolik potřebují jednotky výzvědných dronů?

Ty jednotky, které podporujeme, mají průměrnou spotřebu okolo deseti kusů měsíčně. Ztráty závisí na zkušenosti operátora a podmínkách na daném úseku fronty. Čím aktivnější boje, tím větší ztráty (zejména aktivita nepřítele v oblasti prostředků radioelektronického boje). I když se piloti snaží, aby dron létal co nejdéle, pořád je to spotřební materiál.

Proč drony nekupuje stát (armáda)?

Prozatím je většina jednotek (pokud nemluvíme o speciálních operacích SBU a velkých křídlech) z velké části závislá na dodávkách výzvědných dronů od dobrovolníků. Tedy od velkých ukrajinských dobročinných fondů nebo z velké řady menších sbírek. Nebo také od zahraničních organizací, jako jsme my. Ano, je to špatně, ale je to tak. A platí to nejen pro výzvědné drony, ale i pro oblast FPV kamikadze.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  20. 4. 2024 21:50
DobroDárce
200 Kč  •  20. 4. 2024 19:25
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  20. 4. 2024 19:00
Jan J.
2 000 Kč  •  20. 4. 2024 0:07
Svobodu Ukrajině!
Marie
777 Kč  •  19. 4. 2024 19:48
Hrdinum Slava! Dekujem.
DobroDárce
1 500 Kč  •  19. 4. 2024 13:01
Štědrý dárce
6 000 Kč  •  19. 4. 2024 12:20
Štědrý dárce
600 Kč  •  19. 4. 2024 11:22
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  19. 4. 2024 10:24
Milý dárce
2 000 Kč  •  19. 4. 2024 8:35
Velkorysý dárce
200 Kč  •  19. 4. 2024 1:10
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  18. 4. 2024 20:23
Laskavý dárce
50 Kč  •  18. 4. 2024 10:39
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  18. 4. 2024 10:16
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  18. 4. 2024 9:14
DobroDárce
200 Kč  •  18. 4. 2024 9:08
Velkorysý dárce
5 000 Kč  •  18. 4. 2024 5:57
Jana K.
1 000 Kč  •  17. 4. 2024 23:18
Proti zlu se musí bojovat
DobroDárce
2 000 Kč  •  17. 4. 2024 23:09
Velkorysý dárce
2 048 Kč  •  17. 4. 2024 22:04
Štědrý dárce
5 000 Kč  •  17. 4. 2024 21:30
Velkorysý dárce
555 Kč  •  17. 4. 2024 20:47
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  17. 4. 2024 20:04
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  17. 4. 2024 19:56
DobroDárce
1 000 Kč  •  17. 4. 2024 16:56
Milý dárce
600 Kč  •  17. 4. 2024 16:18
Dobrosrdečný dárce
10 000 Kč  •  17. 4. 2024 15:59
DobroDárce
600 Kč  •  17. 4. 2024 15:41
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  17. 4. 2024 14:39
Velkorysý dárce
600 Kč  •  17. 4. 2024 14:34
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  17. 4. 2024 13:55
DobroDárce
1 000 Kč  •  17. 4. 2024 13:50
DobroDárce
600 Kč  •  17. 4. 2024 11:26
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  17. 4. 2024 10:54
Milý dárce
3 500 Kč  •  17. 4. 2024 10:37
Dobrosrdečný dárce
3 500 Kč  •  17. 4. 2024 9:44
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  17. 4. 2024 9:25
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  17. 4. 2024 9:14
DobroDárce
300 Kč  •  17. 4. 2024 9:12
Petr K.
600 Kč  •  17. 4. 2024 9:01
Vyžeňte okupanty.
Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 4. 2024 8:41
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  17. 4. 2024 6:28
Štědrý dárce
600 Kč  •  17. 4. 2024 6:16
Dobrosrdečný dárce
2 100 Kč  •  17. 4. 2024 3:16
DobroDárce
2 000 Kč  •  17. 4. 2024 0:46
Laskavý dárce
300 Kč  •  17. 4. 2024 0:31
Dobrosrdečný dárce
290 Kč  •  17. 4. 2024 0:27
DobroDárce
300 Kč  •  16. 4. 2024 23:53
Laskavý dárce
300 Kč  •  16. 4. 2024 23:44
Dobrosrdečný dárce
400 Kč  •  16. 4. 2024 23:07
B Z.
2 000 Kč  •  16. 4. 2024 22:41
Ať se daří!
Vítězslav K.
300 Kč  •  16. 4. 2024 22:26
Dobrosrdečný dárce
284 Kč  •  16. 4. 2024 22:20
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  16. 4. 2024 22:15
Štědrý dárce
300 Kč  •  16. 4. 2024 22:14
DobroDárce
2 000 Kč  •  16. 4. 2024 22:10
Martin G.
150 Kč  •  16. 4. 2024 22:08
Vyžeňte okupanty.
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  16. 4. 2024 22:06
DobroDárce
5 000 Kč  •  16. 4. 2024 21:50
Milý dárce
1 000 Kč  •  16. 4. 2024 21:50
Milý dárce
300 Kč  •  16. 4. 2024 21:42
Laskavý dárce
9 000 Kč  •  16. 4. 2024 21:40
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  16. 4. 2024 21:21
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  16. 4. 2024 21:15
Velkorysý dárce
300 Kč  •  16. 4. 2024 21:12
Milý dárce
600 Kč  •  16. 4. 2024 21:01
Milý dárce
2 000 Kč  •  16. 4. 2024 19:00
Štědrý dárce
300 Kč  •  16. 4. 2024 13:59
Velkorysý dárce
4 000 Kč  •  16. 4. 2024 8:39
Milý dárce
995 Kč  •  15. 4. 2024 21:21
DobroDárce
100 Kč  •  15. 4. 2024 20:42
Velkorysý dárce
300 Kč  •  15. 4. 2024 16:48
Velkorysý dárce
600 Kč  •  15. 4. 2024 15:09
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  15. 4. 2024 11:18
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  15. 4. 2024 8:47
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  15. 4. 2024 7:32
Velkorysý dárce
300 Kč  •  15. 4. 2024 7:00
Velkorysý dárce
600 Kč  •  14. 4. 2024 19:18
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  14. 4. 2024 17:57
DobroDárce
500 Kč  •  14. 4. 2024 11:44
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  14. 4. 2024 10:55
Milý dárce
2 000 Kč  •  14. 4. 2024 9:24
Velkorysý dárce
500 Kč  •  13. 4. 2024 23:19
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  13. 4. 2024 17:32
Milý dárce
600 Kč  •  12. 4. 2024 21:07
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  12. 4. 2024 17:10
Velkorysý dárce
500 Kč  •  12. 4. 2024 9:33
Milý dárce
400 Kč  •  12. 4. 2024 6:50
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  11. 4. 2024 22:57
Dobrosrdečný dárce
3 500 Kč  •  11. 4. 2024 17:37
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  11. 4. 2024 13:06
Velkorysý dárce
600 Kč  •  11. 4. 2024 11:12
DobroDárce
300 Kč  •  11. 4. 2024 10:06
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  11. 4. 2024 9:43
Milý dárce
3 500 Kč  •  11. 4. 2024 9:09
DobroDárce
600 Kč  •  11. 4. 2024 8:29
Velkorysý dárce
14 Kč  •  11. 4. 2024 8:17
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  11. 4. 2024 5:08
Štědrý dárce
300 Kč  •  10. 4. 2024 21:40
DobroDárce
600 Kč  •  10. 4. 2024 19:10
Laskavý dárce
300 Kč  •  10. 4. 2024 19:02
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  10. 4. 2024 19:00
Velkorysý dárce
300 Kč  •  10. 4. 2024 18:24
Štědrý dárce
300 Kč  •  10. 4. 2024 17:33
Štědrý dárce
600 Kč  •  10. 4. 2024 17:11
Laskavý dárce
600 Kč  •  10. 4. 2024 16:05
Laskavý dárce
600 Kč  •  10. 4. 2024 15:29
Standa
2 000 Kč  •  10. 4. 2024 15:03
Hodně štěstí. Sláva hrdinům!
Laskavý dárce
300 Kč  •  10. 4. 2024 14:56
Štědrý dárce
500 Kč  •  10. 4. 2024 14:40
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  10. 4. 2024 14:28
Velkorysý dárce
3 500 Kč  •  10. 4. 2024 14:21
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  10. 4. 2024 14:16
Laskavý dárce
300 Kč  •  10. 4. 2024 14:14
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  10. 4. 2024 14:01
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  10. 4. 2024 7:38
DobroDárce
1 000 Kč  •  9. 4. 2024 23:12
Laskavý dárce
600 Kč  •  9. 4. 2024 22:45
Milý dárce
2 000 Kč  •  9. 4. 2024 20:46
Štědrý dárce
300 Kč  •  9. 4. 2024 18:49
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  9. 4. 2024 14:13
DobroDárce
2 000 Kč  •  8. 4. 2024 15:21
Velkorysý dárce
300 Kč  •  8. 4. 2024 14:18
Štědrý dárce
600 Kč  •  8. 4. 2024 7:42
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  6. 4. 2024 20:26
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  6. 4. 2024 18:38
Ellis
1 000 Kč  •  6. 4. 2024 15:28
Slava Ukraine!
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  5. 4. 2024 22:34
Milý dárce
300 Kč  •  5. 4. 2024 21:35
Velkorysý dárce
100 Kč  •  5. 4. 2024 20:23
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  5. 4. 2024 20:21
Štědrý dárce
600 Kč  •  5. 4. 2024 20:04
ah
1 000 Kč  •  5. 4. 2024 15:46
Svobodu Ukrajině.
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  5. 4. 2024 13:13
DobroDárce
1 000 Kč  •  5. 4. 2024 11:36
Štědrý dárce
3 000 Kč  •  5. 4. 2024 9:57
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  5. 4. 2024 7:09
Milý dárce
300 Kč  •  4. 4. 2024 23:05
Laskavý dárce
300 Kč  •  4. 4. 2024 15:38
Laskavý dárce
600 Kč  •  4. 4. 2024 14:18
Milý dárce
300 Kč  •  3. 4. 2024 23:51
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  3. 4. 2024 22:25
Milý dárce
600 Kč  •  3. 4. 2024 21:00
Marek
5 000 Kč  •  3. 4. 2024 20:50
Drzim palce
Laskavý dárce
600 Kč  •  3. 4. 2024 17:27
Velkorysý dárce
3 500 Kč  •  3. 4. 2024 16:47
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  3. 4. 2024 10:28
Štědrý dárce
7 500 Kč  •  3. 4. 2024 9:53
Milý dárce
11 507 Kč  •  3. 4. 2024 9:51
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  3. 4. 2024 8:12
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  3. 4. 2024 7:41
Ellis
5 000 Kč  •  3. 4. 2024 7:27
Bojujete i za nás!
DobroDárce
5 000 Kč  •  3. 4. 2024 4:56
DobroDárce
5 000 Kč  •  2. 4. 2024 23:33
DobroDárce
600 Kč  •  2. 4. 2024 18:00
DobroDárce
1 231 Kč  •  2. 4. 2024 14:10
Jin
600 Kč  •  2. 4. 2024 6:00
Jste skvělí, děkujeme.
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 4. 2024 19:48
Velkorysý dárce
10 Kč  •  1. 4. 2024 15:35
Velkorysý dárce
10 Kč  •  1. 4. 2024 15:34
Laskavý dárce
100 Kč  •  1. 4. 2024 2:30
Štědrý dárce
400 Kč  •  31. 3. 2024 19:11
DobroDárce
1 000 Kč  •  31. 3. 2024 18:42
Milý dárce
50 Kč  •  31. 3. 2024 12:41
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  31. 3. 2024 11:43
DobroDárce
20 Kč  •  31. 3. 2024 9:48
Milý dárce
600 Kč  •  31. 3. 2024 8:16
DobroDárce
300 Kč  •  31. 3. 2024 8:07
Jan
300 Kč  •  31. 3. 2024 8:02
Díky za vaši práci
Dárce, který je pro každou dobrost
3 000 Kč  •  30. 3. 2024 19:26
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  29. 3. 2024 23:32
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  29. 3. 2024 21:13
Dobrosrdečný dárce
5 000 Kč  •  29. 3. 2024 20:21
Milý dárce
300 Kč  •  29. 3. 2024 18:16
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  29. 3. 2024 17:53
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  29. 3. 2024 10:31
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  29. 3. 2024 8:44
Štědrý dárce
512 Kč  •  28. 3. 2024 21:25
Milý dárce
2 000 Kč  •  28. 3. 2024 21:10
Milý dárce
499 Kč  •  28. 3. 2024 20:16
Štědrý dárce
600 Kč  •  28. 3. 2024 19:39
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  28. 3. 2024 19:34
Laskavý dárce
3 500 Kč  •  28. 3. 2024 18:11
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  28. 3. 2024 17:22
Velkorysý dárce
315 Kč  •  28. 3. 2024 16:57
Laskavý dárce
600 Kč  •  28. 3. 2024 16:51
DobroDárce
1 000 Kč  •  28. 3. 2024 16:34
Velkorysý dárce
500 Kč  •  28. 3. 2024 16:24
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  28. 3. 2024 16:23
Dárce, který je pro každou dobrost
3 500 Kč  •  28. 3. 2024 15:55
DobroDárce
600 Kč  •  28. 3. 2024 14:38
MM
777 Kč  •  28. 3. 2024 13:58
Dekujem! Slava Ukraini!
Štědrý dárce
5 000 Kč  •  28. 3. 2024 13:55
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  28. 3. 2024 13:30
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  28. 3. 2024 13:19
Milý dárce
2 000 Kč  •  28. 3. 2024 13:18
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  28. 3. 2024 13:16
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  28. 3. 2024 13:09
Laskavý dárce
300 Kč  •  28. 3. 2024 12:53
Velkorysý dárce
600 Kč  •  28. 3. 2024 12:51
Tereza M.
970 Kč  •  7. 3. 2024 22:11
Drzim pesti 🌸
N
500 Kč  •  3. 3. 2024 18:04
Děkuji 🍀
Svobodovi
1 000 Kč  •  2. 3. 2024 22:43
Ať pomůžou, kde je potřeba.
Lucie Pallot
2 000 Kč  •  2. 3. 2024 14:06
Držte se!
Jan Novák
1 500 Kč  •  2. 3. 2024 13:05
Žeňte je zpět do Mordoru
Jan D.
5 000 Kč  •  2. 3. 2024 13:03
Moc vam dekuji. Delate skvelou vec.
Kamila B.
300 Kč  •  29. 2. 2024 9:18
Přeju nám všem, aby Ukrajina zvítězila. Přeju bojovníkům mnoho sil.
Milan Brož
1 000 Kč  •  27. 2. 2024 1:05
Hodně úspěchů v boji a sil, hrdinní Ukrajinci!✌️
Michal
600 Kč  •  23. 2. 2024 20:20
Slava Ukraini!
Dárce
600 Kč  •  22. 2. 2024 19:30
Sláva Ukrajině!
ah
1 000 Kč  •  22. 2. 2024 13:59
Svobodu Ukrajině.
Petr
600 Kč  •  21. 2. 2024 20:09
Ať vám dobře poslouží fandím vám.
Ellis
5 000 Kč  •  18. 2. 2024 14:26
Do peremogi!
Velkorysý dárce
300 Kč  •  16. 2. 2024 15:37
žel ted jsem trochu v tisni tak že jenom tato častka
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  14. 2. 2024 10:13
send them home
Štědrý dárce
600 Kč  •  14. 2. 2024 1:27
Děkuji vám chlapi vážím si vás
Tereza L.
2 000 Kč  •  13. 2. 2024 22:52
Sláva Ukrajině, držte se!
Tereza
600 Kč  •  13. 2. 2024 22:50
Drzim pesti 🌸
Tomáš M.
3 500 Kč  •  13. 2. 2024 22:20
Sláva Ukrajine!
Irena K.
1 000 Kč  •  27. 1. 2024 23:09
Díky povedené satiře Luďka Staňka k O.Vetchému, jsem se o sbírce dozvěděla:)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Messages

Jan J.
2 000 Kč  •  20. 4. 2024 0:07
Svobodu Ukrajině!
Marie
777 Kč  •  19. 4. 2024 19:48
Hrdinum Slava! Dekujem.
Jana K.
1 000 Kč  •  17. 4. 2024 23:18
Proti zlu se musí bojovat
Petr K.
600 Kč  •  17. 4. 2024 9:01
Vyžeňte okupanty.
B Z.
2 000 Kč  •  16. 4. 2024 22:41
Ať se daří!
Martin G.
150 Kč  •  16. 4. 2024 22:08
Vyžeňte okupanty.
Standa
2 000 Kč  •  10. 4. 2024 15:03
Hodně štěstí. Sláva hrdinům!
Ellis
1 000 Kč  •  6. 4. 2024 15:28
Slava Ukraine!

Other contributors

This charitable collection falls under the public collection established by the organizer and is organized for the benefit of the recipient.

Do you want to create a project or a story?

Start collecting