Na jedné lodi – zachraňme společně (A)VOID

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
od 2 dárců

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Tvůrce
Vít Maršálek
Datum přidání
26. 5. 2020

Loď (A)VOID Floating Gallery má dne 31. 5. přijít o své kotevní místo na Pražské náplavce. Spolu s koronavirovou krizí může tato skutečnost znamenat zánik (A)VOIDu. 

Pražský magistrát se k problematice vyjádřil v tiskové zprávě: „Pro udržení odkazu (A)VOID Floating Gallery je možné, aby se zde i nadále pořádaly hudební či výstavní akce v rámci konkrétních časových úseků.“ Na vyjádření reagovala básnířka Sylva Fischerová tím, že odkaz může mít něco, co je mrtvé, ale tato loď je živá – tato věta se stala pro nás, kapelu Free Candy, která sbírku organizuje hnací motto a rozhodli jsme se pro (A)VOID udělat vše, co je v našich silách.

Na jedné lodi - zachraňme společně (A)VOID

Spousta projektů, míst i umělců vinou okolností spojených s covid-19 má před sebou velmi těžké časy, ať už proto, že museli svou činnost úplně ukončit, nebo se vypořádávají s velkými ztrátami. (A)VOID Floating Gallery je naš oblíbené místo a když jsme se dozvěděli o jejich situaci, říkali jsme si, proč se nepřipojit k vlně solidarity a nepokusili se jim pomoct.

Spolu se sbírkou poběží od 25. do 31. května online festival Na jedné lodi, který můžete sledovat na Facebooku (ZDE), nebo na Discovrtv Prague.

Veškeré peníze (A)VOID Floating Gallery použije na zajištění zaměstnanců, náklady spojené se snahou o zachování svého kotevního místa, nebo na zakoupení nového. Váš příspěvek pomůže zároveň vyrovnat ztráty způsobené koronavirovou krizí. Svým přispěním dáváte (A)VOIDu šanci se nepotopit až na dno a naději, že za něj bojujete s námi.

Na jedné lodi - zachraňme společně (A)VOID
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  4. 6. 2020 13:55
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 5. 2020 20:41

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vzkazy

Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  4. 6. 2020 13:55
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 5. 2020 20:41

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám