Sbírka ukončena:

Na jedné lodi – zachraňme společně (A)VOID

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
od 2 dárců
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
550 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
559 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Na jedné lodi – zachraňme společně (A)VOID

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
od 2 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Vít Maršálek
Datum přidání
26. 5. 2020

Loď (A)VOID Floating Gallery má dne 31. 5. přijít o své kotevní místo na Pražské náplavce. Spolu s koronavirovou krizí může tato skutečnost znamenat zánik (A)VOIDu. 

Pražský magistrát se k problematice vyjádřil v tiskové zprávě: „Pro udržení odkazu (A)VOID Floating Gallery je možné, aby se zde i nadále pořádaly hudební či výstavní akce v rámci konkrétních časových úseků.“ Na vyjádření reagovala básnířka Sylva Fischerová tím, že odkaz může mít něco, co je mrtvé, ale tato loď je živá – tato věta se stala pro nás, kapelu Free Candy, která sbírku organizuje hnací motto a rozhodli jsme se pro (A)VOID udělat vše, co je v našich silách.

Spousta projektů, míst i umělců vinou okolností spojených s covid-19 má před sebou velmi těžké časy, ať už proto, že museli svou činnost úplně ukončit, nebo se vypořádávají s velkými ztrátami. (A)VOID Floating Gallery je naš oblíbené místo a když jsme se dozvěděli o jejich situaci, říkali jsme si, proč se nepřipojit k vlně solidarity a nepokusili se jim pomoct.

Spolu se sbírkou poběží od 25. do 31. května online festival Na jedné lodi, který můžete sledovat na Facebooku (ZDE), nebo na Discovrtv Prague.

Veškeré peníze (A)VOID Floating Gallery použije na zajištění zaměstnanců, náklady spojené se snahou o zachování svého kotevního místa, nebo na zakoupení nového. Váš příspěvek pomůže zároveň vyrovnat ztráty způsobené koronavirovou krizí. Svým přispěním dáváte (A)VOIDu šanci se nepotopit až na dno a naději, že za něj bojujete s námi.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  4. 6. 2020 13:55
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 5. 2020 20:41

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat